Niektórzy nowocześni aktorzy wzbudzają szczery podziw dla swojej oddanej pracy nad rolami! Na co tylko nie idą artyści na planie, aby maksymalnie w pełni przyzwyczaić się do obrazu ...

Niedawno okazało się, że praca nad filmem "Najciemniejsza godzina" prawie kosztuje zdrowie Gary'ego Oldmana. Na tym obrazie Joe Wrightowi powierzono rolę Winstona Churchilla, premiera Wielkiej Brytanii w czasie drugiej wojny światowej. Okazało się, że słynny aktor cierpiał z powodu zatrucia nikotyną, ponieważ musiał stale palić cygarem w kadrze.

Выбор пал на Гари Олдмана для роль Черчилля

Tutaj, jak 59-letni aktor sam wspomina ten "test wytrzymałości":

"Musiałem" palić "przez cały czas. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Churchill nigdy nie rozstawał się z cygarem. Oczywiście próbowałem protestować, ale nic z tego nie wyszło. Praca w kadrze wyglądała tak: musiałem zapalić cygaro, zrobiłam kilka zaciągnięć. W tym momencie nakręciłem kilka ujęć. Potem podbiegł do mnie asystent reżysera i dał mi nowe, zapalone cygaro. I tak w 10-12 duplikatach każdej sceny. "
Гари Олдман отравился никотином

Przez cały czas pracy nad filmem Oldman musiał palić około czterystu (!!!) cygar. Rezultat nie był długi - aktor musiał się na chwilę wyzdrowieć i wyleczyć się z toksycznego działania nikotyny.

Zagraj w grubasa

Ale to nie wszystkie trudności, z którymi aktor musiał zmierzyć się w procesie reinkarnacji w wybitnego rodaka. Faktem jest, że Oldman jest znacznie cieńszy niż jego postać. Dlatego przed rozpoczęciem zdjęć reżyser zasugerował, że powinien zyskać 30 kilogramów, aby zbliżyć się do wielkości imponującej brytyjskiej premiery.

Na to Gary odpowiedział decydującym "Nie!":

"Mam zamiar wymienić na siedemdziesiąt dziesięć. Gdybym zgodził się polepszyć o 30 kg, resztę dni spędziłbym w bezcielesnych wysiłkach, by schudnąć. Taka kpina z mojego ciała miałaby zły wpływ na zdrowie. Ale rozwiązanie zostało znalezione, a projektanci kostiumów z wizażystami pomogli mi odrodzić się w Churchill za pomocą makijażu i "grubego koloru".
Кадр из фильма Темные времена

Możemy założyć, że tak naprawdę aktor nie bał się utraty zdrowia, ale raczej usposobienie jego młodej żony Giselle Schmidt, z którą kilka miesięcy temu nawiązał związek.

Олдман отлично сыграл Черчилля Czytaj także
  • Imponujące "Mroczne czasy" Lily James
  • Gary Oldman poślubił po raz piąty
  • Tom Hiddleston nie może zapomnieć o Taylor Swift!

Zauważ, że jest to piąte oficjalne małżeństwo filmowca. W pewnym momencie jego druga żona zdołała odwiedzić Uma Thurman, chociaż ich związek trwał tylko 2 lata i rozpadł się z powodu pożądania przez aktora alkoholu.