Hematogen zawiera kompleks składników odżywczych, które korzystnie wpływają na pracę wielu układów i organów ludzkiego ciała. Został opracowany w latach porewolucyjnych jako unikalny lek zawierający żelazo. W formie związanej z białkiem żelazo jest łatwo wchłaniane do krwioobiegu, nie podrażnia żołądka, całkowicie rozpuszcza się w przewodzie żołądkowo-jelitowym, to znaczy ma wysoki stopień strawności.

Skład hematogenowy

Hematogen zawiera dużo żelaza, które stymuluje tworzenie nowych czerwonych krwinek. Przygotowuje się go z odwłóknionej zaschniętej krwi bydła, dodając miód, kwas askorbinowy, mleko skondensowane i wzmacniacze smaku. Zewnętrznie hematogen wygląda jak baton czekoladowy. Ta mała przysmak jest nieodzownym źródłem. aminokwasy , węglowodany, minerały, zdrowe tłuszcze i różne witaminy. Skład hematogenu jest jak najbardziej zbliżony do składu ludzkiej krwi, co ma dobry wpływ na procesy metaboliczne w naszym organizmie.

Hematogen zwiększa stężenie hemoglobiny, wspomaga tworzenie krwi i usprawnia procesy metaboliczne. Produkt ten jest bogaty w witaminę A, co oznacza, że ​​jej regularne stosowanie przyczynia się do przywrócenia wzroku, funkcji skóry, wzrostu włosów i wzrostu całego organizmu, co jest szczególnie ważne w dzieciństwie i okresie dojrzewania.

W jakich przypadkach konieczne jest stosowanie hematogenu?

Ilość żelaza w różnych preparatach hematogenu jest różna, więc musi być ściśle przestrzegana. Ten produkt jest wskazany do niskich hemoglobiny, częstych krwawień, niedożywienia, po chorobach zakaźnych. Zastosowanie hematogenu jest nieocenione w przewlekłych chorobach wrzodu żołądka, wrzodzie dwunastnicy, zaburzeniach wzroku, spowolnieniu wzrostu i suchej skórze. Ten produkt jest również stosowany w zapobieganiu niedoboru witamin.

Czy hematogen jest użyteczny?

Korzystne właściwości hematogenu to to, że poprawia trawienie, widzenie, procesy metaboliczne i wzmacnia błony śluzowe narządów. Dobry wpływ na układ oddechowy ze względu na zwiększoną stabilność błon oskrzeli. Ten produkt jest niezwykle przydatny dla dzieci i młodzieży, szczególnie tych cierpiących na brak apetytu. Hematogen i hemoglobina - te dwa słowa są często używane razem, ponieważ hematogen zwiększa niski poziom hemoglobiny.

Przeciwwskazania do stosowania hematogenu

Szkodliwość z hematogenu jest niezwykle rzadka, ale jest również możliwa. Wszystkie dobre rzeczy powinny być w umiarkowaniu. Niekontrolowane przyjmowanie nadmiaru lub połączenia hematogenu z niezgodnymi lekami może zaszkodzić ludzkiemu ciału. Aby uniknąć negatywnych skutków przed spożyciem hematogenu, należy skonsultować się z lekarzem.

Ze względu na to, że skład tego produktu zawiera lekkostrawne węglowodany Nie można go stosować w przypadku otyłości i cukrzycy. hematogen jest użyteczny Zabronione jest stosowanie hematogenu w czasie ciąży, zakrzepowe zapalenie żył i nadwrażliwość na lek. Należy pamiętać, że w niektórych rodzajach niedokrwistości hematogen nie może wykazywać dodatniej dynamiki. Wynika to z faktu, że niedokrwistość nie zawsze jest spowodowana niedoborem żelaza. Należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie tego leku może powodować reakcję alergiczną i rozstrój żołądka.

Hematogen w diecie

Hematogenu nie można nazwać alternatywą dla słodyczy ze względu na jego wysoką kaloryczność. Jest 340 kcal na 100 gramów produktu. W przypadku diety możesz wybrać mniej kaloryczne słodkie potrawy.