Hematogen jest produktem leczniczym pochodzącym z krwi dużego inwentarza żywego. Został wynaleziony pod koniec XIX wieku i był przeznaczony przede wszystkim do eliminacji problemów z krwią. Kiedy jest używany hematogen powinien brać pod uwagę korzyści i szkody.

Do czego służy hematogen?

Pierwszym celem hematogenu jest zrekompensowanie braku żelaza w ciele. Kiedy naukowcy wyjaśnili rolę tego pierwiastka dla ludzkiej krwi, lekarze zaczęli wymyślać sposób na uzupełnienie go. Pierwszy hematogen był ciekłą mieszaniną krwi bydlęcej. Zadaniem tego narzędzia było poradzenie sobie, choć nie było to zbyt przyjemne do gustu. Obecnie hematogen jest produkowany z dodatkiem miodu, czekolady, chipsów kokosowych, cukru, mleka skondensowanego, orzechów i innych składników, które poprawiają smak i jakość produktu.

Hematogen zawiera szeroką gamę enzymów, minerałów i witamin, w szczególności zawiera dużo żelaza i witaminy A. Użyteczne właściwości tego leku obejmują wzmacnianie układu odpornościowego, pobudzanie krążenia krwi, gojenie narządów układu trawiennego i oddechowego, normalizację wzroku i stymulację wzrostu dla dzieci. Hematogen jest zalecany po poważnych chorobach - onkologii, chorobach zakaźnych, które powodują wyczerpanie.

Ogromną zaletą hematogenu dla kobiet jest to, że lek ten może nadrobić utratę krwi podczas ciężkich miesiączek, aby zminimalizować dyskomfort i zawroty głowy. I pomimo twierdzeń lekarzy, że syntetyczne kompleksy zawierające żelazo są znacznie bardziej skuteczne, wiele kobiet wciąż preferuje bardziej naturalny hematogen.

Hematogen jest szczególnie użyteczny przy niewystarczającym wzroście i dystrofii pacjentów w wieku poniżej 12 lat. Jeśli choroba rozwinęła się z powodu bardzo złego odżywiania, hematogen jest w stanie praktycznie stworzyć cud i przywrócić zdrowie dzieci.

Przy stosowaniu hematogenu należy pamiętać, że jego korzystne składniki są wchłaniane tylko w przypadku braku substancji zakłócających, na przykład - tłuszczu, mleka, niektórych ekstraktów roślinnych. Najlepiej kupić zdrową kostkę bez dużej ilości dodatków i używać jako oddzielnego dania jako przekąski.

Dzienna dawka hematogenu wynosi do 50 g dla dorosłych, do 30 g dla dzieci poniżej 10 lat.

Uszkodzenie hematogenu

Wraz z korzyściami, hematogen może przynieść i zaszkodzić. Nieprzestrzeganie zalecanej dawki może prowadzić do zatrucia żelazem, wśród objawów których są wymioty, biegunka, krew w moczu i kale, ból w jamie brzusznej, utrata przytomności, drgawki, kołatanie serca itp. Ponadto zatruta osoba może obniżyć ciśnienie krwi i podwyższyć poziom cukru we krwi, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku cukrzycy. W przypadku poważnego zatrucia wątroba może ulec uszkodzeniu, co może doprowadzić do zgonu.

Oprócz zatrucia hematogen może powodować ciężkie alergie. Najpoważniejsza reakcja organizmu może zagrażać życiu. Obrzęk Quinckego . Dlatego po raz pierwszy hematogen można wypróbować tylko w niewielkiej ilości, a dla osób podatnych na alergie lepiej go unikać. Do czego służy hematogen? Zakażony hematogen cierpiący na cukrzycę, zakrzepowe zapalenie żył, a także podczas ciąży i karmienia piersią.

Hematogen do utraty wagi i kulturystyki

Dzisiaj wielu ludzi uprawia sport i stara się trzymać diety. A niektórzy z nich uważają, że hematogen jest bardziej przydatny niż zwykłe słodycze. Jednak ci ludzie nie boli, aby dowiedzieć się, ile kalorii w hematogen. I ta użyteczna kostka jest bardzo kaloryczna - 355 kcal na 100 g.

Kulturyści i odchudzanie mogą używać hematogenu jako suplementu witaminowego, ale lepiej robić to rano, ponieważ Pasek zawiera dużo węglowodanów, a organizm musi mieć czas, aby go wydać.