Kissel to jedna z rosyjskich tradycyjnych potraw, których historia została obliczona na wieki. Wysoką wartość odżywczą i kaloryczną zawartość tego napoju tłumaczy obecność w nim skrobi. W galaretka wszystkie użyteczne właściwości składników użytych do jego przygotowania zostają w pełni zachowane. W przypadku osób z wrzodami żołądkowo-jelitowymi, zapaleniem błony śluzowej żołądka i ze zwiększonym wydzielaniem soku żołądkowego lekarze zalecają jedzenie kisiel. Zaleca się je również po spożyciu pikantnego pokarmu, który podrażnia błony śluzowe, ponieważ dzięki lepkiej strukturze galaretki otacza ściany żołądka, chroniąc je przed uszkodzeniem i ogólnie poprawia ich działanie. Kissel to danie, które zapewnia dobre samopoczucie i radość!

Płatki owsiane kalorii

Znany nawet w czasach starożytnej Rosji kisiel owsianki uważany jest za najbardziej przydatny. W jego składzie jest obecny celuloza , przyspieszając wydalanie szkodliwych i toksycznych substancji z organizmu, aktywując procesy metaboliczne, poprawiając trawienie. Przy regularnym stosowaniu płatków owsianych, takich jak dysbakterioza, nie musisz stawić czoła. Jego lepka konsystencja otacza ściany żołądka, ma działanie lecznicze. Bogate w owsiane minerały i pierwiastki śladowe, witaminy i aminokwasy. Wpływa korzystnie na ludzką odporność, a kaloryczna zawartość kissel na 100 gramów to 100 kcal.

Kalifornijskie mleko kisiel

Mleczna galaretka jest bardzo przydatna w diecie małych dzieci, ponieważ jej zalety są oczywiste. Mleko samo w sobie jest magazynem użytecznych substancji, a galaretka z niego, o lepkiej strukturze, jest dobra dla żołądka. Otacza błony śluzowe, poprawia motorykę żołądka i łagodzi ból. Zawartość kalorii w 100 gramach galaretki różni się w zależności od mleka, które jest używane Kissel owsiane kalorie robienie tego. Tak więc, kaloryczna zawartość galaretki z odtłuszczonego mleka wynosi 79 kcal, a z całego mleka - 117 kcal.

Galaretka kaloryczna z jagód

Jagodowy kisiel, oprócz przyjemnego aromatu i smaku, ma korzystne i odżywcze właściwości. Przygotowuje się go na bazie różnych jagód i skrobi ziemniaczanej. Napój często okazuje się słodki, ale jego zawartość kaloryczna nie jest tak duża. Może być używany przez prawie wszystkich, w tym małe dzieci. Kaloryczna zawartość galaretki z jagód, w zależności od składu, waha się od 54-59 kcal na 100 gramów.