Wielu, których dzieciństwo padło w czasach Związku Radzieckiego, pamięta, jak matki, kiedy chciały rozpieszczać dzieci słodyczami, nie poszły do ​​sklepu, w którym cukierki były niezwykle rzadkie, ale do apteki na hematogen. Ta podobna do czekolady płyta miała szczególny przyjemny smak i doskonale zastępowała niedostępne przysmaki. Ponadto hematogen jest korzystny dla organizmu, ponieważ zawiera dużo żelaza.

Zanim omówimy kaloryczność tego produktu, spójrzmy na to, co jest hematogenem. Jest to produkt wytwarzany ze specjalnie przetworzonej krwi bydła. Wyjątkowość hematogenu polega na tym, że zawiera hemoglobina który jest wchłaniany przez ludzkie ciało i przyczynia się do tworzenia krwi.

Czy jest możliwe hematogen na diecie?

Uważa się, że od hematogenu uzyskać tłuszczu, spróbuj dowiedzieć się, czy tak jest. Objętość kaloryczna hematogenu wynosi 354 kilokalorii na sto gramów produktu. To całkiem sporo, ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że standardowa płytka hematogenowa waży 50 gramów, liczba ta wyniesie 177 kilokalorii. Jest to przypisywane lekarzom z załamaniem i niedokrwistością, co często obserwuje się w dietach. Hematogen jest również doskonałym zamiennikiem słodkiego ¬ i jest smaczny i zdrowy. Ale nadal nie powinieneś dać się ponieść emocjom - wszystko jest dobrze, z umiarem.

Jeśli podążasz za dietą, szczególnie ścisłą, jakość krwi gwałtownie się pogarsza, staje się jakby cieńsza, a następnie konieczne jest pobranie hematogenu. Został stworzony specjalnie do leczenia takich dolegliwości u dzieci, które mają trudności z piciem tabletek.

Niewielka ilość tego produktu może wyeliminować takie problemy dietetyczne, jak pogorszenie stanu skóry, utrata włosów. Jest w stanie wzmocnić ciało w ogóle. Ilość kalorii w hematogenie może się różnić w zależności od wartości kalorycznej dodatków, które producenci dodają do płytki w celu poprawy smaku, a to może być suszone owoce , chipsy kokosowe, orzechy, miód.

z hematogenu przytyje

Hematogen zawiera dużo witaminy A, niezbędnej do normalizacji metabolizmu i poprawy widzenia, a także wzmocnienia błon śluzowych organizmu.

Ale ten cudowny lek nadal ma przeciwwskazania - nie można go jeść dla osób z cukrzycą i otyłością.

Co ważniejsze w diecie: ile kalorii w hematogenzie lub jakie korzyści może przynieść organizmowi, zależy od Ciebie. Ale to naprawdę jest dobre rozwiązanie wielu problemów związanych z dietą, ponieważ trzeba schudnąć, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji i komplikacji.