W poszukiwaniu środka, który rozwiązałby wszystkie problemy naraz, wiele osób znalazło informacje na temat używania sody do utraty wagi. Nie jest tajemnicą, że soda ze względu na swoje właściwości chemiczne zapobiega wchłanianiu tłuszczów. Opiera się na tej sytuacji, ci, którzy decydują się spróbować schudnąć z wodą sodową, pomagają sobie. Jak skuteczne i bezpieczne, zrozumiemy ten artykuł.

Woda z sodą do utraty wagi

Stosowanie sody do utraty wagi powoduje, że kwasowość w żołądku ulega zmianie. Z tego powodu zmniejsza się apetyt i pogarsza się rozszczepianie i wchłanianie tłuszczów. Wiele osób jest pewnych: można jeść wszystko, ponieważ napoje gazowane nie pozwalają na wchłanianie tłuszczów, co oznacza, że ​​spożycie kalorii zostanie zmniejszone bez żadnego wysiłku, a utrata wagi pójdzie bardzo szybko.

To tylko kilka osób, które myślą o tym, jak niebezpieczne jest zakłócanie debugowanego mechanizmu trawienia pokarmu. Zamiast po prostu nie jeść tłuszczu i smażone, ludzie są nawet gotowi zmienić kwasowość własnego żołądka! Jednak ta "łatwa" metoda prowadzi do poważnych konsekwencji. W wielu przypadkach, a zwłaszcza jeśli wybrałeś niewłaściwe dawkowanie, soda uszkadza błonę śluzową przełyku, żołądka i całego przewodu pokarmowego, co prowadzi do pojawienia się małych ran, które krwawią i powodują ból. Nawiasem mówiąc, niezwykle trudno jest określić odpowiednią dawkę, więc w większości przypadków nie można zrzucić wagi za pomocą sody: przebieg jest przerwany z powodu bólu żołądka i konieczności dalszego leczenia.

Z tego powodu nie będziemy rozważać katastrofalnych diet sodowych. Używanie tej metody odchudzania jest bardzo niebezpieczne. O wiele łatwiej jest odmówić fast foodów niż leczyć żołądek po tak nieprzyjemnym doświadczeniu utraty wagi.

Soda i sól do utraty wagi: kąpiele

Możesz jednak użyć sody przy odchudzaniu, ale będzie to nieco inny sposób. Mianowicie - weź kąpiel z wodą sodową. Pozwoli to oczyścić skórę, wydalić toksyny i toksyny, zrelaksować się i poprawić metabolizm. Oczywiście z samych kąpieli nie schudniesz, potrzebujesz diety lub sportu, i lepiej - obu.

Aby schudnąć, w ilości 300 gramów sody rozpuszcza się najpierw w małej ilości cieczy, a następnie w wypełnionej kąpieli o temperaturze około 38-40 stopni (nieco cieplejszej niż temperatura ciała). Można dodać sól morska (ta sama ilość), a także 5-7 kropli olejku eterycznego. Leżąc w takiej łazience potrzebujesz około 20 minut, potem weź prysznic i nałóż krem. Następnie zaleca się pójście do łóżka, aby kąpiel najlepiej była stosować wieczorem.

Jak już wspomniano, jest to tylko pomoc, a jeśli jesz chleb z masłem, naleśnikami i pączkami, uzupełniając go innymi słodyczami, fast foodami, tłustym mięsem, ziemniakami i makaronem, nie schudniesz. Najlepiej byłoby, gdyby cykl 10 kąpieli wziętych co drugi dzień łączył się z odpowiednim odżywianiem. Przybliżona dieta może wyglądać następująco:

Opcja pierwsza

 1. Śniadanie: jajecznica lub para gotowanych jaj, sałata liść.
 2. Przekąska: jabłko.
 3. Obiad: porcja zupy i kromka czarnego chleba.
 4. Popołudniowa przekąska: ser twarogowy.
 5. soda i sól do utraty wagi
 6. Kolacja: wszelkie warzywa z wyjątkiem ziemniaków i wołowiny.

Opcja druga

 1. Śniadanie: owsianka z jagodami lub serem z owocami.
 2. Przekąska: pół paczki twarogu.
 3. Lunch: gulasz warzywny z grzybami .
 4. Lunch: pomarańczowy.
 5. Kolacja: wszelkie warzywa z wyjątkiem ziemniaków i kurczaków lub ryb.

Jedząc w ten sposób, łatwo osiągniesz odpowiednią wagę. Jest to prosta, ale satysfakcjonująca dieta, którą można stale stosować - nie spowoduje ona szkody. W połączeniu z kąpielami ta metoda żywienia ułatwia pozbycie się nadwagi.