Jajka z perliczki są trochę jak gruszka. Kolor powłoki jaj jest żółtobrązowy. Sama skorupa jest bardzo gęsta, co sprawia, że ​​jaja z perliczek są jednymi z najbezpieczniejszych, ponieważ bakterie są prawie niemożliwe do przeniknięcia przez taką skorupę. Ponadto gęsta skorupa zwiększa trwałość jaj, która wynosi pół roku. Przez sześć miesięcy jaja perliczek nie stracą w ogóle korzyści. Warto zauważyć, że kurze jaja są dość trudne do znalezienia w sprzedaży, i kosztują dużo, ponieważ nadal są rzadkim produktem, ponieważ wydajność perliczek nie jest tak duża. Przydatne właściwości jaj w perliczkach to wciąż sporo, a niskokaloryczna zawartość pozwala bez obaw włączyć je do diety dla tych, którzy pragną stracić nadwagę, nie wyczerpując ciała, ale wspierając je zdrowym tonem.

Jakie są korzystne jaja perliczki?

Tak jak już wspomniano powyżej, jaja pieczone są produktami dietetycznymi. Mają bardzo niską kaloryczność - tylko 43 kilokalorii na 100 gramów produktu. Ponadto, te jaja mają niską zawartość tłuszczu, ale są również pożywne ze względu na wysoką zawartość białka, która jest niezmiernie korzystniejsza dla organizmu. Zawarte w jajach z perliczek i różnorodne witamin (A, B, D, E, PP, itp.), Pierwiastki śladowe (fosfor, wapń, potas, żelazo, magnez itp.), Aminokwasy (glutamina, lizyna, metionina, cystyna, asparagina i tak dalej). Jajka w żółtku zawierają karotenoidy i prowitaminę A, dzięki czemu kolor żółtka jest bardziej pomarańczowy niż żółty.

Jaja drobiu z perliczki są hypoalergiczne, więc mogą być spożywane nawet przez osoby uczulone na wszystkie inne rodzaje jaj. Zaleca się również stosowanie jajek w ciąży u kobiet w ciąży, matek karmiących i dzieci.

Czy jaja z perliczki są dla ciebie dobre?

Tak, oczywiście. Ale jaka dokładnie jest ich korzyść dla ciała? niż pomocne jaja perliczek Po pierwsze, mają korzystny wpływ na metabolizm i przewód pokarmowy. Również pieczone jajka są dobre dla różnych chorób układu nerwowego. Przypisz je do kursu dietetycznego i kiedy niedokrwistość z niedoboru żelaza . Korzystają także z wzroku.

Jak każdy produkt, jaja z perliczek są zarówno dobre, jak i złe. Ale ich krzywda polega wyłącznie na wysokiej zawartości białka. Dla zdrowego, dobrze funkcjonującego organizmu ta właściwość jaj jest dobra, ale dla osób z chorobami nerek i wątroby lepiej jest powstrzymać się od spożywania tego produktu, ponieważ białko jest wciąż bardzo trudne do strawienia.