Jagody Goji - to chyba najmodniejsze nowe trendy w świecie tych, którzy stale tracą na wadze. Utrata wagi utrata masy ciała, jednak jagody, które rosną w odległym Tybecie, przynoszą nam nie tylko w imię utraty wagi. Jeśli przeczytasz trochę informacji na temat goji wydaje się, że te jagody są w stanie uratować przed każdym nieszczęściem - od udaru do zimna.

Ale medycyna wciąż nalega na to, co jest użyteczne, a to, co szkodliwe, zależy tylko od dawkowania. A jeśli ktoś został uratowany przez garść jagód goji dziennie od miażdżycy, nie oznacza to, że powinni jeść kilogramy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o egzotycznej żywności, jest szacunek dla proporcji.

Ostrożnie, alergen!

Szkodliwość jagód goji zaczyna się od przedawkowania. Ten produkt nie jest typowy dla nas z genetycznego punktu widzenia. Nasi przodkowie nie jedli goji, oprócz tego, że pochodzili ze wschodniego Niebiańskiego. Ciało ma pamięć genetyczną - gdy tylko konsumujemy obcy produkt o wyraźnym smaku i nietypowym składzie, ciało sygnalizuje niebezpieczeństwo i robi wszystko, aby następnym razem nie przyszło nam jeść goji.

Jednak burzliwa reakcja w postaci alergii czeka tylko tych, którzy nie znają miar użyteczności.

Chorzy na alergie powinni zachować szczególną ostrożność - lepiej powstrzymać się od spożywania tak ryzykownych produktów i pogodzić się z bardziej pospolitymi suszonymi owocami.

Goji i nadpobudliwość

Innym przeciwwskazaniem do stosowania jagód goji może być ich właściwość do promowania bezsenności. Jeśli wieczorem zjesz kilka jagód, poczujesz się tak cudownie, jakbyś właśnie wypił filiżankę kawy. A ty nie pijesz kawy przed snem?

Goji mobilizuje nasze siły, są one idealne na przekąskę w pracy, aby odświeżyć zmęczony mózg i zachęcić do dalszej pracy. Ale z powodu ignorancji wielu jedzą zamiast goji zamiast wieczorami. Tak więc istnieje inne przeciwwskazanie do goji: nadmierna stymulacja układu nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Goji i dieta

Kiedy zamierzasz wykorzystać jagody goji do odchudzania, zastanów się nad kolejnym przeciwwskazaniem, a nawet ostrzeżeniem. Te orientalne owoce mogą powodować biegunkę, nudności, wymioty, skurcze brzucha, wzdęcia. Po prostu jest to naprawdę nietypowy produkt dla naszego żołądka. Jeśli chcesz schudnąć, używając goji codziennie w swojej diecie, eksperymentuj podczas dnia wolnego. W końcu pożądany początek diety może przekształcić się w niestrawność i biegunkę.

Kompatybilność Goji z narkotykami

Jagody Goji - bardzo witaminizowany produkt. Wyobraź sobie, że 100 g jagód zawiera 500 razy więcej witamina C niż 100 gramów pomarańczy. To tak, jakbyś jadł całą paczkę tabletek kwasu askorbinowego.

Co więcej, jeśli witamina C jest łatwo wydalana z organizmu, nerki będą musiały majstrować przy wszystkich innych pierwiastkach śladowych, solach, kwasach organicznych.

Najbardziej niebezpieczne jest równoczesne stosowanie silnych narkotyków i jagód goji. Dotyczy to zwłaszcza leczenia nadciśnienia i cukrzycy, gdy każdy błąd może kosztować życie.

Zanim spożyjesz tak aktywny produkt jak goji, skonsultuj się z lekarzem.

Wskazania do stosowania

Cóż, na koniec musimy po prostu powiedzieć wam nie tylko o przeciwwskazaniach, ale także wskazaniach do stosowania jagód goji. W końcu mogą naprawdę być lecznicze:

 • choroba wątroby i nerek;
 • Szkodliwe jagody goji
 • miażdżyca;
 • migrena;
 • zawroty głowy;
 • niewyraźne widzenie;
 • apatia;
 • impotencja;
 • zapalenie stercza;
 • zaparcie;
 • zapobieganie nowotworom złośliwym;
 • zmniejszenie skutków chemioterapii i radioterapii.