Dziwne, jak mogłoby się wydawać, pierwsze wzmianki o kiszona kapusta znalezione w chińskich annałach rozpoczęcia budowy Wielkiego Muru Chińskiego. Chociaż uważamy ten produkt za "nasz własny", ale ponieważ nawet mądry w dziedzinie medycyny, Chińczycy od dawna docenili korzystne właściwości kiszonej kapusty, to znaczy, że coś w tym jest.

Dlaczego kiszona kapusta jest przydatna?

Przede wszystkim kiszona kapusta jest przydatna dla całego przewodu pokarmowego. Znany jest z wysokiej zawartości bifidobakterii (jak mówią, jeśli jest kapusta kiszona, można obejść się bez bio-kefiru), które dostają się do jelit, wypierają szkodliwą mikroflorę i same ją zapełniają (to tylko plus).

Regularne spożywanie kiszonej kapusty eliminuje wzdęcia, wzdęcia, zaparcia, a także wszystkie inne wskaźniki nieskoordynowanej pracy układu trawiennego.

W kiszonej kapusty przydatne jest również jego działanie na stan osób ze skłonnością do zapalenia błony śluzowej żołądka, wrzodów, zapalenia trzustki, a także osób, które znajdują się w początkowej fazie choroby. Kiszonka ma korzystny wpływ na ich organizmy, całkowicie gojąc przewód pokarmowy ze względu na zawartość:

  • Witaminy z grupy B;
  • witaminy U i K;
  • beta-karoten.

Sałatka z kiszonej kapusty o smaku oliwy z oliwek jest bardzo przydatna i zalecana dla pacjentów z cukrzycą - ten produkt aktywnie normalizuje stężenie cukru we krwi.

niż przydatna kiszona kapusta

Kiszona kapusta z utratą wagi

Odchudzająca się kiszona kapusta jest niezwykle popularna, bo nawet wyżej wspomniana surówka z kapusty z olejem roślinnym pobierze tylko 50 kcal (aw czystej postaci nasza kapusta jest jeszcze bardziej dietetyczna - tylko 19 kcal).

Jednak nie powinieneś uciekać się do mono-diet opartych na kiszonej kapuście. Po pierwsze, jest to bardzo słony produkt, który należy dawkować, inaczej nie można uniknąć obrzęków. Po drugie, taka mono-dieta nie jest uważana za zrównoważoną, ale jest silnym sygnałem do spowolnienia metabolizm .

Łatwiej schudnąć - dodaj mały talerzyk z kiszoną kapustą jako przystawkę do każdego dania.