Wielu z nas słyszało, że kapusta jest niesamowitym warzywem, który jest po prostu stworzony, aby pomóc nam rozstać się z dodatkowymi kilogramami. Jednocześnie wiadomo, że kiszona kapusta na odchudzanie jest idealnym produktem, nie tylko ze względu na jej bogaty smak, nie pozostawi nikogo głodnego, ale także tak niskokaloryczną, że można jeść każdą porcję bez szkody dla sylwetki.

Jak kapusta kiszona pomaga schudnąć?

Tajemnicą kiszonej kapusty jest to, że wbrew prawom logiki jest ona kilkakrotnie bardziej przydatna niż świeża kapusta. Faktem jest, że podczas procesu fermentacji uwalniany jest specjalny kwas mlekowy, który niezawodnie naprawia wszystkie użyteczne składniki i sprawia, że ​​kapusta jest po prostu niezwykle przydatna. Jedna porcja tej sałatki dziennie - a twoje ciało otrzymuje dzienną dawkę witamin z grupy B, wzmacniając odporność witaminy C i rzadką witaminę K.

Jest to jednak dodatkowy efekt dla tych, którzy chcą stracić te dodatkowe funty. Kapusta kiszona pomaga w odchudzaniu, ponieważ jest to produkt o ujemnej zawartości kalorii. To wyrażenie należy rozumieć nie dosłownie, ale w sensie przenośnym: ten produkt zawiera tylko 19 kalorii na 100 gramów, a organizm wydaje więcej energii na trawienie, niż otrzymuje z niego.

Dlatego nie ma nic łatwiejszego niż utrata wagi na kiszonej kapuście. Spośród wszystkich opcji dietetycznych, to monodiety (to znaczy diety, podczas których dozwolony jest tylko jeden produkt, aw tym przypadku kiszona kapusta) dają najszybsze rezultaty. Jednak wyniki te są krótkoterminowe, a utracone kilogramy mają szansę powrócić z zainteresowaniem, gdy tylko wrócisz do normalnej diety. Znacznie bardziej długoterminowe wyniki to długotrwała dieta ze zrównoważoną dietą, gdzie kiszona kapusta jest tylko jednym z elementów (oczywiście głównym).

Kiszona kapusta: dieta z jednym produktem

Jeśli po wakacjach chcesz pilnie przywrócić normalną sylwetkę, przygotuj sobie trochę rozładunku na kiszonej kapuście. Czas trwania takiej diety nie może przekraczać 3-4 dni. Jeśli masz jakiekolwiek choroby układu trawiennego, ta metoda odchudzania jest przeciwwskazana dla ciebie! Rozważmy zatem główne punkty:

 1. Można jeść 4-5 razy dziennie i pić 2 litry wody. Posiłki powinny być rozdzielane równomiernie przez cały dzień.
 2. Każdy posiłek składa się z kiszonej kapusty i pół łyżeczki oliwy z oliwek (najlepiej - nawet mniej), w kapuście dla smaku, można pokruszyć cebulę białą, czerwoną lub cebulową. Do każdej porcji dozwolony jest cienki kawałek czarnego lub otrębłego chleba.
 3. Ostatni posiłek to 3-4 godziny przed snem.

Po 3-4 dniach stracisz 2-4 kilogramy. To świetny sposób na powrót do normalności po wakacjach.

Dieta na kiszonej kapuście

Kiszona kapusta pomaga schudnąć, nawet jeśli dieta jest bardzo dobra i zawiera bardzo bogatą żywność.

Dzień pierwszy:

 1. Śniadanie : paczka niskotłuszczowego twarożku i kromka chleba zbożowego.
 2. Obiad : 100 g gotowanej wieprzowiny i porcję kiszonej kapusty.
 3. Kolacja : sałatka ze świeżego ogórka i kiszonej kapusty, sukienka z jogurtem.
 1. Dzień drugi:

 2. Śniadanie : banan, kieliszek niskotłuszczowego jogurtu z niewielką ilością płatków śniadaniowych.
 3. Kolacja : duszona kiszona kapusta z bułgarskim pieprzem.
 4. Kolacja : kawałek ryby z dodatkiem kapusty.

Dzień trzeci:

 1. Śniadanie : sałatka z pomarańczy i niskotłuszczowy twarożek.
 2. schudnąć na kiszonej kapuście
 3. Obiad : ryba z kiszoną kapustą.
 4. Kolacja : placki ziemniaczane (3 szt.) Z kiszoną kapustą.

Dzień czwarty:

 1. Śniadanie : kanapka z serem i jabłkiem.
 2. Obiad : gulasz wołowy z papryką. Kapusta (fermentowana) do dekoracji.
 3. Kolacja : sałatka z pomidorów i kiszonej kapusty.

Taka dieta jest zaprojektowana na 4 dni i pomaga stracić do 4 kilogramów bez dużej agonii. Najważniejsze to ścisłe przestrzeganie menu!