Pomimo faktu, że minęło ponad trzydzieści lat od śmierci Boba Marleya, nadal pozostaje najbardziej znanym i autorytatywnym muzykiem na całym świecie, wykonując utwory w stylu reggae .

Życie boba marleya

Bob Marley urodził się na Jamajce. Jego matka była miejscową dziewczyną, a jego ojciec był Europejczykiem, który dwukrotnie spotkał się z synem w swoim życiu, a gdy Bob miał 10 lat, zmarł. We wczesnych latach Bob Marley należał do subkultury bitew rudy (rozczarowani chłopcy z niższych klas, wykazując pogardę dla rządu i trochę porządku).

Później młody człowiek zainteresował się muzyką i zaczął pisać utwory w stylu reggae. Wspólnie ze swoją grupą Bob Marley podróżował do Europy i Ameryki z koncertami, jego piosenki i albumy prowadziły na wielu prestiżowych światowych listach przebojów. To dzięki muzycznym działaniom Boba Marleya kultura reggae stała się popularna poza Jamajką.

Bob Marley był również zwolennikiem rastafarianizmu, religii, która odrzuca zobowiązanie do kultury konsumpcyjnej i wartości Zachodu, a także głoszenia miłości bliźniego. Muzyk był aktywnie zaangażowany w polityczne i publiczne życie Jamajki.

Dlaczego Bob Marley umarł?

Wielu, zastanawiając się, w którym roku i od tego, co zmarł Bob Marley, są zaskoczeni, ponieważ piosenkarka miała zaledwie 36 lat. Zmarł w 1981 roku.

Przyczyną śmierci Boba Marleya był złośliwy guz skóry (czerniak), który pojawił się na palcach. Rak został odkryty w 1977 roku, a następnie, dopóki choroba nie spowodowała powikłań, muzyk zaproponował amputację palca. Jednak się nie zgodził. Powód odmowy operacji, Bob Marley, nazwał lęk przed utratą plastiku, który robi wrażenie na kibicach na scenie, a także niemożnością gry w piłkę nożną po amputacji. Ponadto zwolennicy Rastafarian uważają, że ciało musi być zachowane w integralności, a zatem operacja nie może mieć miejsca z powodu wierzeń religijnych Boba Marleya. Kontynuował aktywną działalność związaną z śpiewaniem i koncertowaniem.

W 1980 r. Bob Marley był poddawany leczeniu raka w Niemczech, śpiewak otrzymał chemioterapię, od której zaczął spadać dredy. Kardynalna poprawa zdrowia nie nastąpiła.

Czytaj także
  • Na aukcji można kupić drzwi pokoi, w których mieszkali Jimi Hendrix i Andy Warhol
  • Michael Jackson znajduje się na szczycie listy najlepiej opłacanych martwych gwiazd
  • Biografia Boba Marleya

W rezultacie Bob Marley postanowił wrócić do domu, ale z powodu złego stanu zdrowia lot z Niemiec na Jamajkę nie był możliwy. Muzyk zatrzymał się w szpitalu w Miami, gdzie później zmarł. Śmierć wyprzedziła Boba Marleya 11 maja 1981 roku.

Боб Марли Боб Марли на сцене Боб Марли был последователем растафарианства
растафарианство не воспрещает употребление марихуаныхобби Боба Марли был футболБоб Марли сделал регги известным широкой публике
до сих пор Боб Марли самый известный регги исполнительпричиной смерти певца стала меланома (рак)на момент смерти Бобу Марли было 36 лет