16 sierpnia 1977 r. Smutne wieści o śmierci Elvisa Presleya (ur. W 1935 r.), "Króla rock and rolla" i najjaśniejszej gwiazdy muzyki pop XX wieku, rozeszły się po całym świecie. Martwe ciało Elvisa odnalazła jego młoda dziewczyna Ginger Alden (ur. 1956) w łazience posiadłości Graceland w Memphis (USA).

Południowy urok Elvisa

Elvis miał dość silną charyzmę i jasny i niepowtarzalny wygląd. Przyciągał ludzi zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie, a kobiety po prostu go uwielbiały i poleciały do ​​niego jak ćmy w świetle. Ale, pomimo jego luzu na scenie, Elvis był nieśmiałym człowiekiem. Prawie nie zaprzyjaźnił się, ponieważ nie ufał nowym znajomym, ale był bardzo entuzjastycznie nastawiony do jedzenia, seksu, narkotyków i rock-and-roll, a jednocześnie był wierzącym.

Przyczyna śmierci Elvisa Presleya

Dlaczego, a raczej z tego, co umarł tak popularny i popularny Elvis Presley? - Kiedy kręcił film, a podczas swojego życia Elvis z powodzeniem grał w 33 filmach, znał także miarę w pigułkach. Ze względu na napięty harmonogram prac, konieczne było przygotowanie energii i pigułki nasenne . Był bardzo zmęczony, zasnął o drugiej w nocy, a już o 5 rano trzeba było być w studiu. Odporność na Elvis stopniowo osłabła.

Kiedy Elvis miał ponad 40 lat, szczyt jego popularności niestety był już w tyle. Dokumenty prawie nie zostały sprzedane, aw rzeczywistości w momencie śmierci Elvisa Presleya udało się sprzedać ponad 500 milionów jego płyt. A wycieczka była jedynym dochodem Elvisa. Był na krawędzi ruiny. Zyski z wyprawy wystarczyły tylko na opłacenie rachunków, ponieważ 50% stałego dochodu należało do pułkownika Toma Parkera, jego kierownika, który także był w niebezpieczeństwie bankructwa. Tom Parker był najbardziej zdesperowanym graczem, jego podniecenie nie miało granic. W ciągu półtorej godziny w kasynie stracił ponad milion dolarów, wydał więcej, niż zarobił. Pewnego dnia przed śmiercią, w czwartek, 15 sierpnia 1977 roku, Elvis po raz kolejny przygotowuje się na wyczerpującą wycieczkę, drugą raz w roku. Było mu już ciężko wykonywać 2-3 razy dziennie, jego zmęczenie znacznie wzrastało. Jednak marzył, że ta trasa będzie jasna i niezapomniana.

Oprócz uzależnień Elvis cierpiał także z powodu nadwagi, ponieważ jadł bardzo tłuste i smażone potrawy. Przez jakiś czas siedziałem na płynnych dietach, a potem znowu się zepsułem i zjadłem na kupę.

Więc z czego umarł Elvis Presley? "Lekarze, którzy zabrali śpiewaka do szpitala, stwierdzili, że Elvis Presley zmarł z powodu zawału serca, ale autopsja wykazała, że ​​przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków.

Czytaj także
  • Tom Jones i Priscilla Presley poszli na randkę
  • Michael Jackson znajduje się na szczycie listy najlepiej opłacanych martwych gwiazd
  • Córka Elvisa Presley'a

Data śmierci Elvisa Presleya była dniem pamięci wiernych fanów, którzy pamiętają i szanują pamięć ukochanego piosenkarza.

Элвис Пресли в молодые годы Элвис Пресли на службе в армии Элвис Пресли и Джинджер Олден
Элвис Пресли на отдыхеЭлвис Пресли на концертеЭлвис Пресли на концерте 1
Элвис Пресли последний год жизниЭлвиса Пресли и легендарный розовый КадиллакМогила Элвиса Пресли