Steve Jobs jest wybitną osobą, która wniosła ogromny wkład w rozwój branży komputerowej. Jego historia to opowieść hipisowski facet który bez wyższego wykształcenia zbudował potężne imperium. W ciągu zaledwie kilku lat stał się multimilionerem.

Jeśli oceniasz okres jego życia, różnica między datą urodzenia a śmiercią Steve'a Jobsa nie jest duża. Ale zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych menedżerów na świecie, a ludzie na zawsze będą go pamiętać jako niewiarygodnego wizjonera.

Historia przypadku pracy

Przez długi czas choroba Jobs'a była tylko pogłoskami. Ani Steve, ani Apple nie przekazali żadnych informacji, ponieważ nie chcieli ingerować w prywatność. I dopiero w 2003 roku ogłoszono, że Jobs ciężko chorował, a diagnoza była straszna: rak trzustki .

Ta choroba jest śmiertelna, a większość ludzi żyje z taką diagnozą przez nie więcej niż pięć lat, ale w przypadku Jobs wszystko było inne. Po krótkim oporze w interwencji medycznej w 2004 r. Jobs usunął guz. Potem nie musiał przechodzić chemioterapii ani radioterapii.

Ale już w 2006 roku, gdy Jobs mówił na konferencji, jego pojawienie się ponownie dało początek wielu plotkom na temat tej choroby. Był chudy, nawet zbyt chudy i nie było śladu jego dawnej działalności. Te same plotki zaczęły się rozprzestrzeniać nawet dwa lata później, po jego wejściu do WWDC. W tym samym czasie przedstawiciele Apple zauważyli, że jest to powszechny wirus, a Jobs nadal uważał to za swoją osobistą działalność.

W 2009 r. Jobs odbył sześciomiesięczne wakacje, ale nie przestał uczestniczyć w sprawach firmy. To był rak trzustki, który spowodował przeszczep wątroby w kwietniu tego samego roku. Operacja ta zakończyła się sukcesem, a lekarze mieli doskonałe prognozy.

Ale styczeń 2011 ponownie wszystko zmienił, a nie na lepsze. Jobs wziął kolejny urlop chorobowy. I, podobnie jak podczas poprzednich wakacji, brał czynny udział w pracach firmy.

Steve Jobs przez osiem lat walczył z rakiem. To znacznie więcej niż wiele innych osób. Ale przez cały ten czas walczył o życie, brał udział w zarządzaniu firmą i był otoczony krewnymi. Był upartym i silnym mężczyzną.

Ostatnie słowa Steve'a Jobsa

Po jego śmierci zostawiono wiadomość pozostawioną na oddziale szpitalnym. Ostatnie słowa Steve'a Jobsa sprzed jego śmierci docierają do najbardziej ukrytych zakamarków duszy każdej osoby. Napisał, że bogactwo, które wielu uważało za uosobienie sukcesu, było dla niego tylko faktem, do którego był przyzwyczajony. Poza pracą nie miał wiele radości.

Był dumny ze swojego bogactwa i zasłużonego uznania, będąc zdrowym. Ale w szpitalu, w obliczu śmierci, straciło to całe znaczenie. A potem, leżąc w szpitalu i czekając na spotkanie z Bogiem, Jobs uświadomił sobie, że nadszedł czas, aby zapomnieć o bogactwie i myśleć o ważniejszych rzeczach. A te rzeczy uważał za sztukę i marzenia. Te sny, które pochodzą z dzieciństwa.

I największy skarb, który trzeba pielęgnować przez całe życie, Steve rozważał Miłość - do bliskiej osoby, rodziny, przyjaciół. Miłość, która może pokonać czas i odległość.

Steve Jobs zmarł na raka

Ale wszystko się kończy. W hrabstwie Santa Clara w Kalifornii Departament Zdrowia sporządził akt zgonu za pracę. Na podstawie tego ludzie dowiedzieli się, dlaczego zmarł Steve Jobs. W akcie zgonu szefa ogromnej amerykańskiej korporacji Steve'a Jobsa data śmierci została nadana 5 października 2011 roku. Oficjalną przyczyną śmierci jest zatrzymanie oddechu, które było spowodowane rakiem trzustki. Miał tylko 56 lat.

Dom pracy w Palo Alto nazywa się miejscem śmierci. Zawód w tym samym dokumencie brzmi jak "przedsiębiorca". Dzień później odbył się pogrzeb Steve'a Jobsa i wzięli w nim udział tylko krewni i przyjaciele.

Śmierć tego naprawdę wielkiego człowieka była szokiem dla ludzi całego świata. Został pochowany na cmentarzu w Alta Mass, a tylko data w jego biografii będzie przypominać o roku śmierci Steve'a Jobsa.

Steve Jobs przed śmiercią

Jobs spędził ostatnie dni w Palo Alto. Jego żona Lorin i jego dzieci byli z nim. I już wiedząc, że nie musi długo żyć, spotkał się tylko z tymi ludźmi, z którymi naprawdę chciał się pożegnać.

Jego bliski przyjaciel, z zawodu lekarz, Dean Ornish, odwiedził Steve'a w chińskiej restauracji w Palo Alto. Również Jobs pożegnał się z kolegami i często komunikował się z biografem Walterem Isaacsonem.

Czytaj także
  • Wywiady Naomi Campbell i Johnny Quince dla magazynu Vogue
  • Biografia Steve'a Jobsa
  • Steve Jobs w młodości

Dla kierownictwa firmy Apple Jobs również pozostawił testament. W ostatnich miesiącach pracował nad nowymi zadaniami w zakresie rozwoju produktów. Zobaczymy więc nowe pozycje, które Jobs planuje wydać.

Стив Джобс в молодости Стив Джобс и Лорен Пауэл. Вторая первая любовь. Стив Джобс с семьёй на отдыхе в Греции, 2006 г
С дочерью Эрин, 2006 г.С Ридом, 2007 г.Сооснователю и главе Apple Inc. Стиву Джобсу человечество обязано персональными
Самым известным из всех домов Стива является особняк WoodsideБуддист, вегетарианец, обладатель миллиардов на презентацииВеликие слова Стива Джобса