10 stycznia 2016 roku światowej sławy muzyk zmarł, prawdziwa ikona nowoczesnej muzyki rockowej - David Bowie. W ostatnim roku życia walczył z rakiem, ale choroba była silniejsza. Przez cały ten czas, podobnie jak poprzednie 20 lat, wraz z Davidem Bowie była jego żona - słynny czarny model Iman.

Pierwsza żona Davida Bowie

Jednak zanim poznały swoją prawdziwą połowę, małżonkowie musieli przejść kilka nieudanych związków i zrujnować małżeństwa. David Bowie, początkujący muzyk, na jednej ze stron spotkał się z modelką Angela Barnett. Spotkanie to miało miejsce pod koniec lat 60. XX wieku. Angela mogła wyglądać bardzo jasno, a także była w stanie zaszokować publiczność, więc nie jest zaskakujące, że dziewczyna była w stanie przyciągnąć uwagę muzyka rockowego. Nawiasem mówiąc, wielu uważa, że ​​to ona wpłynęła na Davida w kategoriach jego scenicznych obrazów i wyboru jasnego, wybitnego wizerunku. W 1970 roku młodzi ludzie pobrali się.

To małżeństwo trwało około 10 lat i pojawiło się w nim dziecko. Chłopiec został nazwany Duncan Zoe Heywood Jones (Jones to prawdziwe nazwisko Davida Bowie).

Biografia Davida Bowie była bardzo intensywna w tym czasie, a jego żona, podobnie jak on, postanowiła utrzymać dość luźną relację w małżeństwie. Wkrótce jednak liczne nieobecności w domu wywołały zazdrość ze strony obojga małżonków, a małżeństwo w końcu się rozpadło, chociaż sama Angela w wywiadzie stwierdziła, że ​​mogła przestrzegać tradycyjnych wartości rodzinnych, gdyby tylko David o nią spytał.

David Bowie's Wife Iman

Drugą i ostatnią żoną Davida Bowiego był czarny model Iman Abdulmajid. W momencie jej znajomości z muzykiem miała już światową sławę i była znana jako pierwszy model o ciemnej karnacji, który pojawił się na okładce magazynu mody Vogue. Dla Imana to małżeństwo również nie było pierwszym. W młodości wyszła za kolegę z uniwersytetu, ale związek ten nie trwał długo, po czym Iman postanowił poślubić koszykarza Spencera Heywooda. Później sama Iman przyznała, że ​​ma zbyt mało wspólnego z jej wybranką, więc nie jest to zaskakujące małżeństwo skończyło się wystarczająco szybko.

Iman i David Bowie spotkali się podczas obchodów urodzin ogólnego fryzjera. Zgodnie ze wzorem słynny muzyk rockowy przyciągnął ją i wzbudził zainteresowanie. W tym samym czasie pociąg plotek, który sięgał do Davida, zatrzymał się i odepchnął ją. Niemniej jednak znajomość miała miejsce, a później ani David Bowie, ani jego małżonek nie mogli uwierzyć, że wszystko pójdzie tak łatwo i bezproblemowo. Relacje rozwijały się również bardzo sprawnie.

Wesele pary odbyło się w 1992 roku we Francji, z tej okazji David skomponował nawet muzykę, która później weszła w jeden z jego albumów. Od tego czasu para jest praktycznie nierozłączna od ponad dwudziestu lat.

Żona Davida Bowie próbowała się jako aktorka, a on kontynuował działalność koncertową. W 2000 roku para miała córkę - Alexandria "Lexi" Jones. Trudny do uwierzenia, ale wietrzny i lekkomyślny w młodości David Bowie był nie tylko wiernym małżonkiem, ale nawet przerwał mu karierę przez jakiś czas, aby spędzić jak najwięcej czasu z rodziną i wychować córkę. Żona Davida Bowie, Iman, stała się matką dzieci obu piosenkarzy, przejmując opiekę nad swoim pierwszym synem, Zoe, od pierwszego małżeństwa.

Przez ostatnie 18 miesięcy swojego życia walczył z Davidem Bowie rak . Jego żona Iman była z nim przez cały ten czas.

Czytaj także
  • Och, młodość: 30 rzadkich klatek gwiazd w młodości
  • Dom aukcyjny Sotheby's sprzedał na aukcji kolekcję Davida Bowiego
  • Michael Jackson znajduje się na szczycie listy najlepiej opłacanych martwych gwiazd

Wiele osób pyta: ile lat ma żona Davida Bowiego, ponieważ wciąż wygląda bardzo młodo i atrakcyjnie? Teraz Iman Abdulmadzhid ma 60 lat. Ostatnio poniosła poważną stratę i poprosiła fanów o poszanowanie prywatności jej i jej dzieci. Żadne dalsze oświadczenia o śmierci jej męża nie były przestrzegane.

Дэвид Боуи Анджела Барнетт и Дэвид Боуи первая жена Дэвида Боуи и их сын
Иман, вторая жена Дэвида Боуирок-музыкант Дэвид Боуисвадьба Иман и Дэвида Боуи
Иман и Дэвид БоуиИман и Дэвид Боуи были вместе больше 20 летИман с дочерью Дэвида Боуи