Uroczystość wręczenia ważnej nagrody państwowej USA, Presidential Medal of Freedom, odbyła się niedawno w Białym Domu. Medale od prezydenta Baracka Obamy zostały przyznane wybitnym obywatelom kraju.

Jego właścicielami są aktorzy Robert De Niro, Robert Redford i Tom Hanks, muzycy Bruce Springsteen i Diana Ross, patroni Bill i Milinda Gates, koszykarz Michael Jordan i dziennikarka telewizyjna Ellen DeGeneres. Ceremonia została osobiście przeprowadzona przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, który w swoim przemówieniu zauważył, że zwycięzcy w tym roku byli "szczególnie wybitnymi" osobowościami:

"Ci, którzy podnieśli nasz duch, wzmocnili nasz związek, ludzi zdolnych do postępu".
Барак Обама и Дайана Росс

Barack Obama i Diana Ross

Siła wyższa i Flashmob #MannequinChallenge

Takie odpowiedzialne działania rzadko robią bez ekscesów. Znana prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres przyjechała do Białego Domu bez swojego dowodu osobistego iz tego powodu nie chciała zostać wpuszczona. To, w jaki sposób celebryta była w stanie rozwiązać ten problem, jest nieznane, mimo to dostała medal.

Том Хэнкс и Барак Обама

Tom Hanks i Barack Obama

Barack Obama zauważył, że we właściwym czasie Madame DeGeneres wykonała bardzo śmiały ruch, informując opinię publiczną o tym, co należy do społeczności LGBT. Dwadzieścia lat temu taki błąd mógł zakończyć się bardzo źle dla kariery dziennikarza.

Czytaj także
  • 25 faktów na temat Stephena Hawkinga, o których nie wiedziałeś dokładnie
  • Barack i Michelle Obama wydadzą serię programów telewizyjnych na Netflix
  • 19 surowych zasad, które musi spełnić prezydent Ameryki i jego rodzina

Właściciele szanowanej nagrody państwowej postanowili się trochę zabawić po zakończeniu części oficjalnej - wzięli udział w popularnym flashmobie #MannequinChallenge. Wideo, które wyraźnie pokazuje, że gwiazdy zastygły w śmiesznych pozach, natychmiast zdobyło wiele sympatii i poglądów w sieci.