Istnieje wiele powodów bezsenność . Może pojawić się w wyniku choroby lub być wynikiem zaburzeń psychicznych. Ubieganie się o pomoc lekarską następuje zgodnie z zaleceniami lekarza i tylko wtedy, gdy popularne metody były bezsilne. Nieprawidłowo dobrane tabletki nasenne mogą tylko pogorszyć sytuację, więc nie powinieneś sam się leczyć.

Grupy tabletek nasennych

Istnieje kilka grup narzędzi do bezsenności.

Barbituurs

Barbiturany są pochodnymi kwasu barbiturowego. Ich użycie bardzo zmienia strukturę snu. Staje się powierzchowny, z ostrym zmniejszeniem snu REM. Ze wszystkich należących do tej grupy pigułek nasennych należy przydzielić następującą listę:

  • Fenobarbital, stosowany w celu zwiększenia pobudliwości i lęku;
  • Wodzian chloralu, który jest silnym lekiem nasennym, dostępny do nabycia bez recepty, zdolny do znieczulenia podczas przedawkowania;
  • Estimate (Amital, Barbamil) ma właściwości kojące.

Po ich zastosowaniu obserwuje się senność, ospałość i często uzależnienie. Ponieważ te leki są silnymi lekami nasennymi bez recepty, są zalecane tylko w przypadku poważnych zaburzeń.

Pochodne benzodiazepiny

Leki należące do tej grupy mają kilka zalet w stosunku do barbitur. Są lepiej tolerowane przez organizm bez wpływu na strukturę snu. Najczęściej są to tabletki nasenne, których nazwy podano poniżej:

  • Nizatrepam (Neozepam, Eunooktin) ma działanie przeciwdrgawkowe i uspokajające, można go podawać dzieciom w niektórych stadiach epilepsji;
  • Triazolam jest skuteczniejszy niż Nizatrepam;
  • Chlorowodorek Flurazepam zmniejsza liczbę przebudzeń, jest zalecany do bezsenności jakiegokolwiek rodzaju, może być przepisywany chorym i osobom starszym;
  • Eliminacja flunitrazepamu lęk .

Pomimo faktu, że w lekach nasennych grupy benzodiazepinowej, negatywne skutki są mniej wyraźne, ale ich przyjmowanie może niekorzystnie wpływać na układ nerwowy. W przypadku ostrego zaprzestania przyjmowania leków lub zmniejszania dawki rozwija się syndrom wycofania, porównywalny ze stanem alkoholików lub narkomanów. Osoba ma drgawki, mdłości i drżenie.

Fundusze GABA

Preparaty na bazie kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) mają działanie nootropowe i przyczyniają się do normalizacji fazy wolnego snu.

Wśród takich funduszy znajduje się Fenibut. Jest lekkim lekiem nasennym, w odróżnieniu od dwóch grup, które pozwalają na normalizację czasu zasypiania i faz snu. Nie prowadzi do pojawienia się nałogu, a zakończeniu jego odbioru nie towarzyszy syndrom odstawienia.

lekkie pigułki nasenne Ostrzeżenia

Nawet przy użyciu słabych leków nasennych nie powinieneś polegać na szybkim wyzdrowieniu i braku skutków ubocznych w postaci utraty pamięci, pogorszenia koncentracji, zwiększonego ciśnienia i senności. W końcu, przyjmowanie tabletek będzie nieskuteczne, jeśli problem, który powodował bezsenność (stres, ćwiczenia, choroby narządów) pozostaje nierozwiązany.

Przyjmowanie wszystkich leków powinno być zlecane tylko przez specjalistę, zwłaszcza osobom starszym. Aby zwalczyć zaburzenia snu, surowo zabrania się stosowania barbitulków. Najbardziej nieszkodliwymi lekami nasennymi dla osób starszych są Nozepam i Temazepam, ponieważ mają krótkotrwały efekt, a wśród składników nie znaleziono substancji niebezpiecznych dla organizmu.