Prawdopodobnie wiele osób wie, jak wyglądają kolczyki z opalem - jest to piękna biżuteria, fascynująca niesamowitym blaskiem. Główną atrakcją tych ozdób jest opal opalowy, który powstaje ze skał, wody i krzemu. Ze względu na wysoką zawartość wody (5-30%) kamień stał się bardzo delikatny, dlatego powinien być noszony ostrożnie. Kolczyki z opalem należy przechowywać w środowisku o dużej wilgotności, na przykład w wodzie. W przeciwnym razie kamień straci trochę wilgoci i pęknięć.

Jakie są kolczyki wybrać?

Opal można łączyć z żółtym i złotym złotem. Modne kolczyki z opalowym złotem mają szlachetny i bogaty wygląd. Doskonale podkreślają niezależny styl kobiety, a wkład z tak niezwykłego kamienia nadaje produktowi świeżość i oryginalność. Nabiał, bursztynowo-żółty i czarny opale doskonale łączą się ze złotem. Te kamienie mają najbardziej intensywny kolor i tworzą wrażenie, że nieznane życie żyje w kamieniu.

Srebrne kolczyki z naturalnym opalem są znacznie tańsze niż złote produkty, ale nie są gorsze od nich w bogactwie wykończeń. Oto kolczyki z dużymi zaokrąglonymi kamieniami i różnorodnymi systemami mocowania. Jubilerzy z powodzeniem łączą opale z innymi klejnotami i minerałami, tworząc niezwykłe ozdobne dekoracje. Kolczyki z opalem i srebrem są idealne dla niezależnego indywidualisty, który poszukuje autoekspresji.

Zarówno złote, jak i srebrne kolczyki z opalowymi kamieniami szlachetnymi, w których kolor jest najbardziej wyrazisty. Otrzymują owalny lub okrągły kształt kaboszonu, w zależności od oryginalnej struktury surowca. Aby kolczyki wyglądały bardziej harmonijnie, zaleca się łączenie ich z innymi akcesoriami, w tym opalem ( bransoletki wisiorki, pierścienie).

Kolczyki z opal 1Kolczyki z opal 2Kolczyki z Opalem 3
Kolczyki z Opalem 4Kolczyki z Opalem 5Kolczyki z opalem 6
Kolczyki z opalem 7Kolczyki z opalem 8Kolczyki z opalem 9