Dzisiaj, prawie każda osoba pracująca przy komputerze, prędzej czy później szuka okularów. Wybór odpowiednich okularów komputerowych jest równie ważny, jak wybór wysokości pulpitu i oparcia fotela. Wszystko to pozwala właściwie rozłożyć obciążenie na oczy i zaoszczędzić wzrok.

Jak wybrać odpowiednie okulary?

Zanim sięgniesz po nowe okulary, przeczytaj proste, ale użyteczne informacje. To pomoże ci dokonać właściwego wyboru.

  1. Jak wybrać okulary do okularów. Wybór soczewek do okularów zależy całkowicie od charakteru twojej pracy. Jeśli musisz ciągle pracować z plikami tekstowymi, najlepszym rozwiązaniem będą modele z ulepszonym kontrastem obrazu. Jeśli często grasz na komputerze, powinieneś wybrać okulary oświecone do okularów, ponieważ uratują twoje oczy, odbijając blask. W centrum handlowym lub na rynku wybór soczewek do okularów jest ogromny, ale wszystko to jest podróbką lub uniwersalną opcją i nie może rozwiązać konkretnego problemu. Dlatego do okularów komputerowych najlepiej udać się do apteki.
  2. Podejmując decyzję, które okulary wybrać, odepchnij kształt twarzy. Aby zaokrąglona twarz pasowała do szerokiego i kanciastego kształtu ramy. Kontury prostokątne można wygładzić za pomocą obręczy w kształcie kocie oczka. W przypadku szerokich kości policzkowych lepiej jest preferować szeroką i raczej masywną formę okularów.
  3. Jak wybrać okulary komputerowe zgodnie z rodzajem koloru? Ciemny kolor mogą wybierać kobiety o ciemnej skórze i ciemnych włosach. Dla jasnego koloru dobrze pasują okulary w odcieniach fioletu, bieli lub szarości. Dla kontrastu o blond włosach i ciemnych oczach, lub odwrotnie, dobrze pasują odważne i jasne wersje klatek. Dla brązowowłosych najbardziej odpowiednia jest metalowa ramka w odcieniach złota lub brązu.
wybór soczewek do okularów 1wybór soczewek do okularów 2wybór soczewek do okularów 3
wybór soczewek do okularów 4wybór soczewek do okularów 5wybór soczewek do okularów 6
wybór soczewek do okularów 7wybór soczewek do okularów 8wybór soczewek do okularów 9