Czasami chcesz zaktualizować swój ulubiony dodatek, nadać mu nowy nastrój, uczynić go bardziej odpowiednim. Kapelusz damski to wspaniały dodatek, modny przez cały czas i mimo swojej elegancji jest dość łatwy do zmienienia.

Świeże kwiaty

Najprostszy sposób na dekorowanie damskiego kapelusza świeżymi kwiatami i liśćmi. Wygląda bardzo czule i kobieco. Taka ozdoba jest bardzo ważna na wiosnę, kiedy jest dużo świeżych kwiatów. Możesz ozdobić nie tylko szlachetną różą, uroczą lilią, naiwnym rumiankiem, ale także akacją, która doskonale pasuje do każdego kapelusza - od prostej słomki do nieodpartej opcji koktajli.

Świeże kwiaty będą świetnym dodatkiem do każdej odzieży - dodadzą lekkości i pokażą wiosenny nastrój. Pamiętaj jednak, że kwiat musi w pełni odpowiadać twojemu strojowi. Jeśli wybierasz się na wieczorne wydarzenie, wybierz luksusową różę jako ozdobę czapki. Zebrawszy się na spacer po mieście lub na pikniku, ozdobimy nakrycia głowy małymi kwiatami, ułożyliśmy je w kształcie wieńca. Idealny do tej dekoracji - to dzikie kwiaty w połączeniu z ziołami.

Jesienią możesz również ozdobić swój kapelusz liśćmi. Będzie to bardzo odpowiednie na początku opadania liści. Najważniejsze to wybrać ledwie pożółkłe liście, a nie suche, w przeciwnym razie akcesorium będzie wyglądało nieostrożnie i sprawi, że będziesz wyglądać staro. Liście idealnie komponują się z filcowym kapeluszem w dowolnym stylu.

Pióra

Po zebraniu na imprezę, uroczystej laurce lub w restauracji można dodać uroku kapeluszowi za pomocą pióra. Ta biżuteria może przypominać Ci o średniowieczu, kiedy ozdobne kapelusze były modne. Jeśli twój kapelusz ma szerokie marginesy, to boa będzie dla niej doskonałą ozdobą, najważniejsze jest to, że nie ma dużej średnicy, a jej kolor jest w pełnej harmonii ze strojem. W przeciwieństwie do pisaka, boa nadaje się tylko na wieczorne wydarzenie. Jeśli nie jest jasny, mogą udekorować kapelusz na wyjście do teatru. Boa musi czuć się swobodnie na nakryciu głowy. Owinąć go wokół kapelusza, aby w niektórych miejscach spadł.

Satynowe wstążki

Taśmy satynowe można uznać za najbardziej popularne ozdoby kapeluszy damskich. Istnieje kilka opcji dekorowania wstążki:

  1. Najprostszym sposobem jest owinięcie nakrętki za pomocą wstążki. W ten sposób można zmienić taśmę co najmniej raz dziennie, tworząc harmonię kolorów między główną odzieżą a akcesorium. Stronę taśmy można związać we wspaniały łuk.
  2. Zrobić kwiat ze wstążki to oryginalny wariant. Może trudno w to uwierzyć, ale przy użyciu zwykłej papeterii: nożyczek, kleju i zszywacza można zrobić prawie każdy kwiat. Bez trudu dostaniesz narcyz, piwonia, tęczówkę, różę, chaber i wiele więcej. Dzięki wstążce możesz tworzyć wiele kwiatów. Mogą być umieszczane w pobliżu korony lub wokół niej, razem z taśmą.
  3. Aby utworzyć wstążkę z wstążki. Z taśmy można zrobić duży łuk lub delikatny łuk, który idealnie dopełni akcesoria. Ta opcja jest idealna zarówno dla młodych dziewcząt, jak i dorosłych kobiet.
Inne dekoracje

Czapka z szerokim rondem można ozdobić aplikacjami z tego samego materiału. Najbardziej uniwersalną opcją jest kwiat. Inne czapki można ozdobić kwiatami z koralików lub koralików. Te czapki zazwyczaj uzupełniają luksusową sukienkę. Kwiat można również utkać ze słomy lub kory brzozy. Ten dodatek będzie odpowiedni dla letnich kapeluszy damskich.

Jeśli lubisz i wiesz, jak robić na drutach, możesz udekorować nakrycie głowy szydełkowanym kwiatkiem, który może nie być duży lub, przeciwnie, mieć spore rozmiary. Możesz również związać taśmę wokół czapki. Dekorację lepiej jest wykonać na drutach z haczykiem, więc tkanina jest dość cienka.

Jak ozdobić kapelusz 1Jak ozdobić czapkę 2Jak ozdobić kapelusz 3
Jak ozdobić czapkę 4Jak ozdobić kapelusz 5Jak ozdobić kapelusz 6
Jak ozdobić kapelusz 7Jak ozdobić kapelusz 8Jak ozdobić kapelusz 9