Pierścień, pierścień,

Rzuć na ganku

Daj mi miejsce

Wybierz pannę młodą.

Pierścień zawsze był symbolem jedności dwóch kochających serc. Jest on przedstawiany młodym mężczyznom przez wybranych na zaręczyny. Położyli ją sobie na młodych palcach, łącząc się razem. W większości przypadków jest ona wydawana przez męża żonie na rocznicę lub kolejną okrągłą rocznicę wspólnego życia. Pierścień w tym sensie obecny jest w symbolice wszystkich narodów. Europejczycy w postaci wytrwałej biżuterii. Przedstawiciele czarnego kontynentu - w postaci obręczu, zakładają głowę. Indianie - w formie rytualnych bransoletek ślubnych. Jednak pomimo zewnętrznej różnicy tego tematu, wszyscy ludzie, wybierając i kupując, doświadczają tego samego problemu. Mianowicie, jak poznać lub jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Spróbujmy poradzić sobie z tym ważnym i czasami wręcz kłopotliwym problemem, a także my.

Jak poprawnie określić rozmiar pierścionka?

Istnieje wiele sposobów rozwiązania tego problemu. Najłatwiej jest wziąć swoją ulubioną dłoń i zabrać ją do sklepu jubilerskiego. Pozwól jej wybrać biżuterię według jej upodobań, a doświadczony mistrz już wie, jak zmierzyć rozmiar pierścionka palcem. Tylko jeśli zamierzasz zamówić, zamów z wyprzedzeniem pożądaną szerokość. W końcu średnica szerokich pierścieni powinna być nieco większa niż tych wąskich. A jednak do pomiaru musisz wybrać czas, w którym jesteś spokojny, nie spiesz się, a temperatura twojego ciała jest absolutnie normalna. Ale rano, krytyczne dni i dwie godziny po uprawianiu sportu lub innych aktywnych działań w tej procedurze są kategorycznie niewłaściwe z powodu możliwego obrzęku palców.

A jak sprawdzić rozmiar pierścionka, jeśli jego zakup powinien być niespodzianką? Najbardziej odważną metodą jest tymczasowe objęcie w posiadanie pierścienia przedmiotu, któremu go dasz. Nie, nie oddasz skradzionego prezentu. Tylko dla niego możesz wybrać odpowiedni rozmiar. Ale ta metoda jest niebezpieczna, po prostu nie możesz tego zrozumieć, jeśli nagle "porwanie" się otworzy. Więc lepiej robić inaczej.

Jak obliczyć rozmiar pierścienia bez specjalnych urządzeń pomiarowych?

Pokażmy nasz spryt i zastanówmy się, jak zmierzyć rozmiar pierścienia, a nie "go dusić". Na przykład, poproś dziewczynę, aby rzuciła okiem na jej pierścionek i, jak gdyby przypadkowo, połóż go na palec. Jeśli masz pod ręką długopis, jest świetny. Zaznacz miejsce na palcu, na którym jest noszony pierścień, a następnie jubiler mierzy twój palec specjalną taśmą. Jeśli w pobliżu nie ma obiektów zapisujących, będziesz musiał poruszać się po pamięci.

Kolejna manipulacja pierścieniem wygląda tak. Połóż go na kartce papieru i zakreśl ją od środka, mocno dociskając końcówkę ołówka lub pendrive'a do "obręczy". Wynikowy okrąg i będzie służyć jako odniesienie. Inną opcją, jak dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla twojej pani, jest włożenie do jej pierścienia kawałka papieru. Liść powinien przylegać ściśle do wewnętrznych ścian pierścienia. Przymocuj krawędzie rury i wyciągnij ją, a następnie ścieżka leży w tym samym sklepie jubilerskim.

Prostym ciągiem lub sznurem liny może być również pomocna. Owinąć palec w miejsce, w którym powinien znajdować się pierścień, i oznaczyć punkty kontaktu ołówkiem lub długopisem. A jeśli pozwala na to długość nici, związaj jej końce węzłem z kokardą. Z tym samym sukcesem możesz użyć cienkiego paska papieru. A jeśli wstępnie ją oznaczysz linijką na centymetr, to generalnie otrzymujesz prawdziwą taśmę pomiarową, na której możesz łatwo użyć naszego stołu do określenia rozmiaru.

Obwód palca (mm) Średnica pierścienia (mm) Wymiary
Rosja USA Anglia
44,0 14.05 14 3 F
45.2 14,45 14 1/2 3 1/2
46,5 14,86 15 4 H 1/2
47,8 15.27 15 1/2 4 1/2 I 1/2
49,0 15.7 15 3/4 5 J 1/2
50,3 16,1 16 5 1/2 L
51,5 16,51 16 1/2 6 M
52,8 16,92 17 6 1/2 N
54,0 17,3 17 1/4 7 O
55.3 17,75 17 3/4 7 1/2 P
56,6 18.19 18 8 Q
57,8 18,53 18 1/2 8 1/2
59.1 18,89 19 9
60.3 19,41 19 1/2 9 1/2
61.6 19,84 20 10 T 1/2

Promashechka się

Ale pomiary zostały wykonane, prezent został kupiony i przedstawiony. To tylko rozmiar pałki wyszedł, mały pierścionek. Изменить размер кольца Czy można zmienić rozmiar już ukończonego pierścienia? Oczywiście, że możesz. Zrób to we wszystkich sklepach jubilerskich, a cena tego procesu jest niewielka. W końcu nawet początkujący producent biżuterii może wycisnąć lub rozciągnąć zwinną dekorację. Nawet obecność kamieni nie zaszkodzi, trzeba będzie je dodatkowo wzmocnić w kadrze, ale to nie jest trudne. O wiele trudniej jest zmienić rozmiar pierścienia z grawerunkiem, ponieważ nawet doświadczony mistrz może go nieodwracalnie zepsuć. Może lepiej zostawić taki duży pierścionek? Wraz z wiekiem palce wypełnią się i będzie to w twoim czasie. Cóż, jeśli dekoracja okazała się mała, łatwiej jest ją zastąpić tym samym większym rozmiarem, niż zepsuć takie piękno.