Szczególnie istotne jest pytanie, jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, staje się w okresie aktywnego słońca, kiedy nasze oczy mogą znacznie cierpieć bez dodatkowej ochrony. Zagrożenie to dotyczy również osób zaangażowanych. sporty zimowe w górach. Nie mniej ważne niż stopień ochrony jest również to, jak dobrze kształt okularów jest wybrany zgodnie z kształtem twojej twarzy.

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne pod kątem stopnia ochrony?

Stopień ochrony soczewki okulary składa się z dwóch wskaźników: zdolność do opóźnienia promieni UVA i UVB. Nie idźmy zbyt daleko w teorię i szukaj różnic w tych dwóch rodzajach promieniowania. Trzeba tylko wiedzieć, że oba są destrukcyjne dla oczu. Dlatego im wyższy wskaźnik ochrony przed promieniami o obu długościach fal jest wskazany na etykiecie przymocowanej do okularów, tym wyższy stopień ochrony. W zależności od tego wskaźnika i Twoich wymagań możesz wybrać jedną z trzech kategorii okularów przeciwsłonecznych:

  1. Okulary kosmetyczne lub kosmetyczne. Przepuścić więcej niż 50% promieni i jedną i drugą długość fali. Nie nadają się do aktywnych warunków słonecznych i pełnią raczej funkcję estetyczną niż ochronną.
  2. Okulary ogólne lub uniwersalne. Takie soczewki przenoszą od 20% do 50% szkodliwych promieni UVA i UVB, ale jeśli spędzasz lato w mieście, gdzie duża ilość światła słonecznego po prostu nie dociera do ziemi, wtedy te okulary będą idealnym wyborem.
  3. Wysoka ochrona przed promieniowaniem UV . Dzięki temu napisowi na etykiecie są produkowane okulary, których soczewki mają najwyższy stopień ochrony. To modele z takim oznaczeniem powinny zostać zakupione, jeśli chcesz wyjechać na wakacje nad morze lub, przeciwnie, udać się na wyżyny, gdzie słońce odbija się bardzo od pokrywy śnieżnej.
jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 1jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 2jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 3

Jak wybrać kształt okularów przeciwsłonecznych?

Wybór okularów przeciwsłonecznych zwykle występuje w kształcie twarzy, ponieważ niektóre rodzaje ramek mogą zharmonizować swoje proporcje, podczas gdy inne, wręcz przeciwnie, podkreślają tylko brak równowagi w niektórych częściach.

Najbardziej harmonijny kształt twarzy jest owalny . Ludzie o takiej twarzy noszą okulary o dowolnym kształcie, warto zwrócić uwagę na to, że felga ma szerokość równą szerokości najszerszego punktu twarzy. Właściwy wybór okularów przeciwsłonecznych tutaj nie jest trudny.

jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 4jak wybrać odpowiedni sunglasses5jak wybrać sunglasses6

Pulchne dziewczyny powinny zadbać o odpowiednią parę wśród okularów o prostokątnym lub kwadratowym kształcie, ale teraz modne okrągłe szklanki są przeciwwskazane. Warto również zwrócić uwagę na konstrukcję - masywna plastikowa rama sprawi, że twarz stanie się wizualnie cieńsza i węższa.

jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 7jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 8jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 9

Dziewczyny z sercem powinny preferować okulary z lekko wydłużonymi soczewkami. Idealne dla nich - okulary "aviatory" czy "motyle", ale kwadratowy kształt im nie pasuje.

jak wybrać okulary przeciwsłoneczne10jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 11jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 12

Okrągłe szklane okrągłe okulary w kształcie kwadratu i kształt "lotników". To dobrze, jeśli zauważysz plastikową ramkę. Ale modele, które powtarzają kształt osoby, nie są ich wyborem.

jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 13jak wybrać okulary przeciwsłoneczne14jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 15

Podłużna twarz ozdobi szklanki o niemal dowolnym kształcie, ale muszą one mieć zauważalną ramę i odpowiednie są również opcje z bardziej masywnymi ramkami na górze niż poniżej. I nie patrz na te dziewczyny bez okularów bez okularów lub miniaturowych modeli.

jak wybrać okulary przeciwsłoneczne16jak wybrać okulary przeciwsłoneczne17jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 18
Porady dotyczące okularów przeciwsłonecznych

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, które okulary wybrać, powinieneś również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są soczewki. Mogą to być tworzywa sztuczne lub szkło. Szklane szkła są droższe i cięższe, jednak wyglądają bardziej elegancko, a samo szkło, bez użycia filtrów, nie przepuszcza promieni słonecznych. Plastik jest bezpieczniejszy, ponieważ trudno go złamać, ale w ogóle nie zatrzymuje szkodliwego promieniowania, a wszystkie korzyści płynące z takich okularów wynikają z zastosowania wysokiej jakości filtrów do powlekania plastikowej podstawy. Niezaprzeczalną zaletą plastiku jest jego bezpieczeństwo. Te okulary nie pękają, więc ten materiał staje się jedynym, który możesz wybrać, jeśli masz okulary do jazdy, uprawiania sportu lub szukania modelu dla dzieci.

jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne19jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 20jak wybrać okulary przeciwsłoneczne 21