Szafa każdej nowoczesnej kobiety na pewno będzie zawierała kilka sukienek. Oczywiście te elementy garderoby mogą wyglądać elegancko i kobieco bez różnorodnych dodatków, ale my, dziewczyny, zawsze chcemy dodać "zest" do obrazu, który może być odtwarzany przez oryginalną część. Taki dodatek i może być peleryną żeńską na ramionach. Sukienka z przylądka niedbale rzucona na ramiona, wygląda bardziej elegancko i oryginalnie. To akcesorium nadaje wizerunkowi odrobinę elegancji, luksusu. Ponadto peleryny są doskonałym źródłem ciepła, a w okresie jesienno-zimowym jest to bardzo ważne. Ale w lecie to akcesorium może się przydać. Przewiewna pelerynka na ramionach pomoże chronić skórę przed słońcem, jednocześnie dodając letni wygląd .

Rodzaje peleryny

Każda dziewczyna chce nosić luksusową sukienkę z otwartym topem, która podkreśla piękno dekoltu i ramion. Ale przewidywanie kaprysów pogodowych lub temperatury w pomieszczeniu, w którym działa klimatyzacja, nie zawsze jest łatwe. W takich sytuacjach długa lub krótka pelerynka na ramionach, założona na sukienkę, pomoże ocieplić i podkreślić wdzięk. Jeśli nagle stanie się duszno, zawsze można go szybko i łatwo usunąć.

Cape Shoulder 1Cape Shoulder 2Przylądek 3

Dziś projektanci oferują płeć piękną różnego rodzaju kapelusze na ramionach, które można nosić w eleganckich strojach wieczorowych i ze zwykłymi golfy i dżinsy. Pelerynki Bolero mają szczególną miłość do dziewczynek. Te elementy odzieży mogą być z długim lub krótkim rękawem, z zapięciem z tyłu, z przodu lub bez niego, aż do talii lub klatki piersiowej. Bolero na sukienkach wygląda bardzo stylowo. Takie peleryny mogą ozdobić sukienki młodych dziewcząt i kobiet w podeszłym wieku. Projektanci używają różnych rodzajów materiałów do tworzenia pelerynek bolero. Przylądek na ramionach może być wykonany z futra, koronki, jedwabiu, satyny, wełny, kaszmiru, a nawet bawełny. Jeśli chcesz stworzyć romantyczny, delikatny wygląd, zrobią koronkowe lub dziane peleryny na ramionach. Wszechstronność takich peleryny polega na tym, że doskonale komponują się z ciepłymi i letnimi sukienkami. Do noszenia na co dzień styliści polecają wybór pelerynek z wełny, które doskonale ogrzewają i ozdabiają obraz. Nie mniej popularne wśród kobiet są peleryny, szale, chusty i etole. Jeśli produkty wykonane z jedwabiu, organzy, szyfonu lub tafty są harmonijnie połączone z wieczorowymi sukienkami, wówczas ocieplane modele doskonale uzupełniają skromne i swobodne sukienki, czyniąc je eleganckimi i uroczystymi.

Ale najbardziej pożądanym dodatkiem dla dziewcząt i kobiet były i pozostają futrzane płaszcze na ramionach. Luksus naturalnego futra pozwala każdemu z nas czuć się boginią. Nawet najbardziej lakoniczny strój w połączeniu z futerkową peleryną wygląda oszałamiająco pięknie! Peleryny futra mogą być wykonane w postaci boa, czyli szalika, który jest noszony na ramionach, owija się wokół szyi, bolerka lub płaszcz. Jeśli funkcja boa jest raczej estetyczna, to peleryna-manto jest prawie miniaturowym płaszczem o trapezoidalnej sylwetce. Rękawy mogą nie być. Zamiast tego są miejsca na ręce. W modelach, w których zastosowano tuleje, zwykle są one skierowane w dół. Czapki-płaszcze są wiązane na szyi za pomocą wstążki lub zapinane na ozdobny duży guzik. Takie peleryny są preferowane przez pannę młodą, której ślub zaplanowano na zimę.

Wskazówki dla stylistów

Jeśli chcesz uzupełnić garderobę tą stylową rzeczą, ostrożnie podejdź do wyboru peleryny. To akcesorium powinno być w harmonii z kolorem sukienek, z którymi zamierzasz go nosić. Nie trzeba wybierać peleryny w kolorze sukienki. Bolero, etole, płaszcze i boa mogą kontrastować z kolorem sukni, ale pamiętaj, aby wtopić się w nią. Na specjalne okazje warto zatrzymać wybór peleryny, aby dopasować kolor sukienki.

Przylądek 4Cape Shoulder 5Cape Shoulder 6
Cape 7Cape Shoulder 8Cape Shoulder 9
Cape Shoulder 10Cape Shoulder 11Przylądek na ramionach 12