Kupując buty, nie zawsze zwracamy uwagę na to, jak wygodnie jest stopa w danym modelu. Czasami projekt podbija nas tak bardzo, że możemy zapłacić nawet za niewygodne, ale piękne buty. A potem zaczynają się problemy, zwłaszcza w lecie, kiedy noga nadal mocno się poci. Dlatego opracowano specjalne wkładki do butów letnich, które pomogą Ci poczuć długo oczekiwany komfort.

Wkładki ortopedyczne do butów letnich

Decydując się na wybór wkładek do butów letnich, zwróć uwagę na to, co będziesz nosić. Jeśli jest to wystarczająco zamknięte buty, to lepiej wybrać pełne wkładki ortopedyczne na lato. Te wkładki nadają się również do sportowych butów sportowych, w których noga mocno się poci. Takie wkładki powinny być wykonane z naturalnego materiału, najlepiej z bawełny, która zapewni odpowiednią wymianę powietrza, pozwoli skórze przestać oddychać i nie będzie żadnych niedogodności związanych z poceniem się stóp. Dobrze jest, jeśli takie wkładki są dodatkowo wyposażone w specjalny system włókien roślinnych, które razem z wilgocią wchłoną nieprzyjemny zapach. Ponadto obuwie ortopedyczne powinno zapewniać odpowiednie wsparcie dla stopy, usuwając napięcie z niektórych obszarów i równomiernie rozprowadzając ją na całej powierzchni podeszwy. W tych wkładkach powinien być zapewniony również system poduszki pięty, który uwolni nadmierne obciążenie od pięty.

wkładki do butów letnich1

Wkładki ortopedyczne do butów otwartych letnich

Wybór wkładek do butów otwartych latem może być poważniejszym zadaniem, ponieważ tutaj, oprócz wygody, należy również wziąć pod uwagę fakt, że takie wkładki nie powinny być widoczne z licznych nacięć na sandałach lub sandały . Współcześni projektanci wkładek wprowadzili specjalną technologię żelową, która pozwala na wykonywanie kilku funkcji jednocześnie. Po pierwsze, takie wkładki pewnie mocują stopę w bucie, nie ślizga się na podeszwie nawet przy wysokim obcasie, a tym samym zapobiega tarciu. Po drugie, wkładki z żelem doskonale przyjmują i redystrybuują ładunek, zapewniając efekt ortopedyczny. I wreszcie, takie wkładki są zwykle wykonane dla określonej strefy na stopie, co pozwala im pozostać niewidocznymi. Teraz są specjalne wkładki żelowe na podkładki pod stopy, poduszki na podeszwach żelowych, a także specjalne "hamulce" na stopy, które zapobiegają ślizganiu się stóp, nawet jeśli nosisz buty na wysokim obcasie.