Dla większości konsumentów letnie gogle pozostają niewielkim dodatkiem mody, który uzupełnia letni wizerunek, podczas gdy Twoje zdrowie i piękno zależą od nich. Popraw to lepiej okulary marki nie tylko dopasowują kształt twarzy, ale także chronią przed promieniowaniem UV i zapobiegają pojawianiu się zmarszczek mimicznych. W jaki sposób? Powiemy o tym dalej.

Jak wybrać okulary na lato?

Kupując okulary przeciwsłoneczne należy traktować je bardzo odpowiedzialnie, ponieważ zależą one od stanu zdrowia oczu. Aby nie pomylić się z zakupem, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

  1. Skontaktuj się ze specjalistycznymi sklepami optycznymi. Tam oferowane będą punkty odpowiednie dla wszystkich parametrów ochrony. Ponadto te sklepy oferują najlepsze marki. okulary przeciwsłoneczne (Ray-Ban , Oakley, Balenciaga, Christian Dior i inni). Tutaj otrzymasz wkładkę z oznaczeniami i wskaźnikiem poziomu ochrony.
  2. Uważnie przestudiuj wskaźniki. Punkty ochronne powinny wynosić co najmniej 400 nm. Współczynnik załamania określa jakość soczewki. Dzięki wysokiej jakości obiektywowi drobne szczegóły i tekstury są widoczne bez zniekształceń. W warunkach miejskich odpowiednie są okulary z zaciemnieniem 50-80%, dla relaksu nad morzem odpowiednie jest zaciemnienie w wysokości 80%.
  3. Kolor szkła. Wybierz letnie okulary damskie w okularach brązowych, czarnych i szarych. Przez takie szklane światło postrzegane jest najlepiej. Czerwony, różowy, niebieski i żółty wyglądają ekstrawagancko, ale ich oczy stają się zmęczone.

Wybierając letnie okulary przeciwsłoneczne, powinieneś również wybrać odpowiedni kształt. Duża twarz będzie pasować do okularów z dużymi okularami w kształcie kropli, ale mała twarz lepiej wybrać bardziej kompaktowy model. Idealnie, górna część ramy nie powinna schodzić za brwiami, a dolna część nie powinna dotykać policzków. Letnie okulary przeciwsłoneczne nie powinny być zbyt ciasne, należy naciskać na mostek nosa i pozostawiać na nim ślady.

Okulary letnie 1Okulary letnie 2Okulary letnie 3
Okulary letnie 4Okulary letnie 5Okulary letnie 6
Okulary letnie 7Okulary letnie 8Okulary letnie 9