Szydełkowane czapki letnie są nie tylko pretekstem do koordynacji, ale także okazją do zdobycia wspaniałej i przydatnej rzeczy na lato. Taki pozornie nieistotny szczegół, oprócz uratowania głowy od irytującego i męczącego słońca, uczyni z ciebie model czułości i kobiecości.

Historia kapeluszy z szerokim rondem

Kapelusze z szerokim rondem po raz pierwszy pojawiły się w modzie w XVIII wieku dzięki królowej Marii Antoninie w czasach, gdy moda francuska zaczęła rządzić światem. Kapelusze tamtych czasów były pełnoprawnym dziełem sztuki, z których niektóre osiągnęły średnicę metra. Na brzegach czapek stały prawdziwe małe wazony ze świeżymi kwiatami, zamki, żaglówki, niektóre nosiły nakrycia głowy ze specjalnymi wbudowanymi mechanizmami, które regulowały ruch motyli lub ptaków na nich. W latach 30. ubiegłego stulecia po raz pierwszy pojawiły się dzianinowe kapelusze letnie, ale w tym czasie ciasno dopasowywały się do głowy, masywne nakrycia głowy były modne. Ale w latach czterdziestych kapelusze z szerokim rondem przywróciły styl "Nowego spojrzenia". W latach 50. letnie kapelusze z dzianiny pojawiały się w modzie w przybliżeniu w formie, w jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, aby je teraz zobaczyć.

Zawiera dzianinowy kapelusz letni

<Czapki letnie szydełkowane, to jedne z najmodniejszych nakryć głowy. Ponadto skóra twarzy nie toleruje długotrwałego kontaktu ze słońcem, sprawia, że ​​jest sucha i kapryśna, ale za pomocą dzianiny w letniej czapce z szerokim rondem, która ukryje twarz, można wygrzewać się na plaży przez cały dzień.

Do jego produkcji lepiej jest dobierać przędzę bawełnianą, lepiej jej kształt. Jednak aby samemu nadać formę, lepiej użyć jednego z trzech sposobów:

  • skrobia;
  • żelatynian;
  • szyć na brzegu żyłki, drutu lub reguliny.

Letni kapelusz na szydełku to także powód, by połączyć fantazję, ponieważ wybór wzoru i stopnia jego ażurowości jest właśnie dla Ciebie. Tworząc swój oryginalny wzór, dodasz prawdziwie ekskluzywną rzecz do swojej garderoby. Wykonywanie dzianych czapek letnich nie jest trudniejsze niż szydełkowanie zwykłych serwetek, jest łatwe i szybkie. Możesz udekorować według swojego gustu, tutaj jest miejsce na kreatywność! Wyhaftuj letnią czapkę z koralików szklanych, ułóż wstążkę wzdłuż popręgu lub na polach, dodaj broszkę itp. Jeśli kapelusz ma neutralny odcień, który nie jest odpowiedni dla twojej sukni, to w ciągu kilku minut można go przekształcić w pełnoprawną część. Wystarczy zawiązać kapelusze z pałąkiem na głowę damski szalik lub wąski szalik, który zrównoważy kolory i stworzy harmonijny obraz.

Szydełkowe czapki letnie 1Szydełkowe czapki letnie 2Szydełkowe czapki letnie 3
Szydełkowane czapki letnie 4Szydełkowe czapki letnie 5Szydełkowe czapki letnie 6
Szydełkowane czapki letnie 7Szydełkowe czapki letnie 8Szydełkowe czapki letnie 9