Moda zawsze polegała na użyciu naturalnych materiałów podczas ozdabiania ubrań i biżuterii. Niedawno pojawił się nowy trend w produkcji biżuterii z piórami. Zastosowanie nieważkich piór sprawia, że ​​produkty stają się bardziej przewiewne i delikatne, a delikatne trzepotanie piór z każdym wiatrem wiatru czyni obraz bardziej romantycznym. Ozdoba z piór doskonale uzupełni strój wieczorowy lub komplet bluzek i spódnica z szyfonu .

Historia mody - ozdobiona piórami

Należy zauważyć, że pióra od dawna są używane jako atrybut w akcesoriach. Indianie nosili nakrycia głowy z piór orła i orła przedniego podczas ceremonii i rytuałów szamanów, a myśliwych uwielbiali dekorować czapki trofeami z piór ptaków.

Moda na pióra przybyła do Europy po podróży Kolumba. Szczególnie cenione pierze drogie ptaki: pawie, flamingi, czaple, orły. Dekorowali ubrania arystokratów, a od XVI wieku - fantazyjne stroje i maski.

Nowe narodziny ozdób z piór pojawiły się w XX wieku. Boa, kapelusze, fani, torby z piórami - czy to nie pojawia się w umyśle na wzmiankę o aktorkach kina niemego?

Dziś dekoracje piór stają się bardzo powszechne i są regularnie pokazywane w salonach Prada, Thomas Tait, Louis Vuitton, Marchesa i Junya Watanabe.

Rodzaje akcesoriów

Chcesz uzupełnić wieczorny wygląd i wyrazić swoją indywidualność? Użyj jednego z następujących elementów dekoracyjnych:

  1. Naszyjnik z piórami. Najczęściej używane są pawie pióra, a także sztucznie malowane pióra. Pióro jest przymocowane do podstawy koralików, kamieni lub koronek. Produkt jest mocowany za pomocą satynowych sznurków lub metalowego zamka.
  2. Kolczyki z piórkiem . Te dekoracje sprawiają, że obraz jest jeszcze bardziej delikatny i przestronny. Pióra łączone są z koralikami, tiulem i cienkimi łańcuchami. Te kolczyki są dość lekkie, więc dobrze trzymają się zapięć.
  3. Akcesoria do włosów z piórami. Mogą to być spinki do włosów, opaski na głowę, miniaturowe czapki lub welony. Wygląda bardzo delikatnie i kolorowo!
Dekoracja piór 1Dekoracja piór 2Ozdoba z piór 3
Ozdoba z piór 4Ozdoba z piór 5Ozdoba z piór 6
Dekoracja piór 7Ozdoba z piór 8Dekoracja piórkowa 9