Przez kilka sezonów z rzędu projektanci proponują nam nosić duże i obszerne ozdoby. W zeszłym sezonie kolczyki z piór zostały dodane do wszystkiego innego. Wiele kobiet mody przez długi czas wątpiło, czy warto przyciągnąć tak wiele uwagi do siebie i czy takie innowacje trafią do wszystkich, do jakich ubrań można nosić kolczyki z piórami. Ogólnie rzecz biorąc, dzisiaj wokół tego niekwestionowanego trendu kryje się wiele mitów i wątpliwości.

W co nosić kolczyki z piórami?

Do tej pory kolczyki z piórami są tak różnorodne, że można je nosić prawie ze wszystkim. Kolczyki mogą być wykonane z pawia, bażanta lub innych kolorowych i dekoracyjnych piór. Dziś są one odpowiednie zarówno w pracy, jak iw szkole, nie wspominając o różnych specjalnych okazjach czy imprezach.

Długie kolczyki z piórkami najlepiej pasują do wieczorowej wersji. Takie kolczyki wyglądają spektakularnie, jeśli dopasujesz je do koloru długiej spódnicy do podłogi, połączysz je z innymi dodatkami (na przykład bransoletki, paski) lub dopasujesz kolor oczu.

Takie kolczyki są dobrze połączone z topy, tuniki w stylu etnicznym, niektóre bluzki. Nawet suknia wieczorowa może być z powodzeniem zmieniana, jeśli wybierzesz odpowiedni kolor i długość pióra. Możesz po prostu nosić dżinsy i ciekawy T-shirt w neutralnych kolorach i uzupełnić obraz piórkowymi kolczykami.

Wielu boi się nosić taką jaskrawą dekorację. Najczęściej w sklepach znajdują się kolczyki z pawich piór, być może najjaśniejsze i najbardziej spektakularne ze wszystkich możliwych ze względu na ich niepowtarzalny koloryt i naprawdę przyciągają uwagę. Ale nie należy odmawiać takiej przyjemności tylko dlatego, że wstydzisz się większej uwagi. W końcu można kupić kolczyki o spokojniejszych odcieniach, miniaturowe, a nawet surowe (jeśli można to nawet powiedzieć o kolczykach z piórami). I możesz wybrać inną ścieżkę: jeśli nie możesz wybrać ze wszystkiego, co jest oferowane w sklepach, nie będziesz potrzebował zbyt wiele pracy i czasu, aby samemu wykonać taką dekorację, i nie będziesz musiał wątpić w ekskluzywność takiego dodatku do garderoby!

Diamentowe kolczyki z piórami

Kupuj kolczyki i zrób to sam, to zupełnie inne rzeczy (emocje i wrażenia), zwłaszcza, że ​​wiele sklepów zostało już otwartych, w których nie jest trudno kupić przedmioty do produkcji biżuterii, a ich koszt jest niski. Co jest potrzebne do tworzenia własnych kolczyków z piór:

  • drut 0,8 mm (kolor wybierany jest dla koloru pisaka);
  • szczypce boczne, szczypce i szczypce okrągłe (możesz wziąć krótki kurs ze swoim współmałżonkiem, pokaże on szczegółowo co jest);
  • Po 2 sztuki. haczyki, sworznie zawiasów, pierścienie mocujące, koraliki i pióra (pokażą ci to wszystko i pomogą ci wybrać w sklepie).

Dlatego przystępujemy do produkcji. Weź drut i nawiń go na szprychę o średnicy 4 mm (lub bambusowym kiju), określ liczbę zwojów oka, 9-10 sztuk. całkiem wystarczy. серьги из павлиньих перьев Będziesz miał coś na kształt wiosny. Przyciąć końce i zabezpieczyć je w następujący sposób: jeden koniec musi przejść do półkola (jako logiczny koniec sprężyny), a drugi koniec bezpiecznie w postaci pętli. Wsuwasz piórko w półpierścienie i ściskasz go, a my przywiążemy pętlę do podstawy kolczyka. Jak przygotowuje się bazę: paciorki "sadim" na szpilce i przyczepiają ringlet i schwenze, następnie przyczepiamy naszą "sprężynę" z piórkiem do kulki od dołu. To wszystko, z pomocą jej męża (jeśli nie pokonasz drutu i przecinaków bocznych) i prostych urządzeń, z łatwością możesz zrobić kolczyki własnymi rękami.

Taki ornament jest bardzo przydatny latem i dla właścicieli wrażliwych uszu, ponieważ nawet najdłuższe i największe kolczyki ważą bardzo niewiele, bez opóźniania płatka ucha. Postaraj się zrobić kilka takich biżuterii i nie będziesz w stanie odrzucić tego prostego, ale skutecznego dodatku do swojej garderoby.