Jeśli sądzisz, że jest to jedna z odmian topazu, pomyliłeś się. Drugą nazwą tego popularnego materiału na biżuterię jest kwarc dymny, ponieważ ten minerał jest tylko jednym z najcenniejszych rodzajów kwarcu. Jubilerzy bardzo lubią ten minerał ze względu na jego szlachetny odcień, wysoką wytrzymałość i twardość, ponieważ kolczyki z jakością rauchtopazom i można je nosić przez bardzo długi czas.

Kolczyki ze srebrnym rauchtopazem

W połączeniu ze srebrem biżuteria jest trochę tajemnicza, a szczególnie kobieca. Z reguły użyj kilku charakterystycznych opcji projektowych:

  • dla srebrnych kolczyków z rauchtopazem zwykle stosuje się cięcie schodkowe, diamentowe lub szmaragdowe, ponieważ konie maksymalnie odkrywają głębię koloru minerału;
  • Srebrne kolczyki Rauchtop z wkładkami w stylu cabochon również wyglądają imponująco, są to zazwyczaj masywna klasyczna biżuteria;
  • kolczyki z rauchtopazem w kolorze srebrnym wyglądają korzystnie w nieco wydłużonych, geometrycznych kształtach, takich jak prostokąt.

Złote kolczyki z rauchtopazem

Jeśli połączenie srebra i minerału daje nieco chłodny efekt, który jest idealny dla kobiet w zimowych lub wiosennych kolorach, tandem ze złotem wygląda na bardziej jasny i ciepły. Diamentowe kolczyki a rauchtopaz można znaleźć w kolekcjach znanych na całym świecie firm jubilerskich, to prawdziwe dzieło sztuki.

Złote kolczyki z rauchtopazem występują w różnych kolorach od prawie białego do bogatego żółtego. Tutaj nie mniej interesujące opcje projektowania. Może to być biżuteria w formie wisiorków z małymi kulkami lub kroplami kwarcu. Złote kolczyki z rauchtopazem mogą być zwięzłe, używając kaboszonów. Kolczyki ze złotym rauchtopazem również wyglądają bardziej imponująco, jeśli wkładka ma duży rozmiar.

Kolczyki z rauchtopazem 1Kolczyki z rauchtopazem 2Kolczyki z rauchtopazem 3
Kolczyki z rauchtopazem 4Kolczyki z rauchtopazem 5Kolczyki z rauchtopazem 6
Kolczyki z rauchtopazem 7Kolczyki z rauchtopazem 8Kolczyki z rauchtopazem 9