Suszone mięso jest doskonałą przekąską do lekkich napojów alkoholowych lub suplementów wędliny . Do suszenia odpowiednie jest prawie każde mięso, od kurczaka po wołowinę. Zdecydowaliśmy się poświęcić ten materiał suszonej wołowinie w domu.

Dławiący wołowina - przepis

Wołowina może być marynowana w szerokim asortymencie mieszanki przyprawowe liczba odmian jest liczona w dziesiątkach, ale sama technologia gotowania to tylko para. Jest to pierwszy z nich i polega na przygotowaniu mięsa w jednym kawałku. Najczęściej wybiera się do tego celu polędwicę wołową, ponieważ po wyschnięciu pozostaje miękka i giętka do krojenia.

Składniki:

  • polędwica wołowa - 1,8 kg;
  • duża sól morska - 65 g.

Gotowanie

Usuń wszystkie folie z powierzchni cięcia, a następnie pocieraj kawałek dobrym szczypnięciem gruboziarnistej soli morskiej. Oprócz soli mięso można uzupełnić mielonym pieprzem, laurem, papryką, zmiażdżonymi jagodami jałowca i całą gamą innych dodatków smakowych. Kiedy mięso zostanie przykryte mieszanką do solenia na sucho, połóż ją na talerzu, przykryj deską i zostaw na prasie na około tydzień. W tym czasie sól wspomaga nadmiar wilgoci z kawałka, nagromadzony płyn należy opróżniać codziennie.

Następnie mięso jest wytarte do sucha, owinięte gazy wycinane i przewijane. W tym stanie element jest zawieszony w chłodnym i dobrze wentylowanym miejscu. Przygotowanie suszonej wołowiny zajmuje od 2 do 3 tygodni, w zależności od grubości kawałka.

Homemade jerky przepis na wołowinę

Drugą metodą suszenia mięsa jest przygotowanie tak zwanych szarpnięć mięsnych, tradycyjnej amerykańskiej przekąski na piwo. Do wszystkiego, co zajmuje wszystko, nie trwa dłużej niż jeden dzień, a na wyjściu jest gęste i pikantne mięso, które można przechowywać przez długi czas.

W odróżnieniu od zwykłej suszonej wołowiny, przystawkę można spożywać nie tylko z polędwicy, ale również z kawałków nieco gorszej jakości (ale nie tłustych i nie żylastych).

Składniki:

  • wołowina - 780 g;
  • sól - 1 łyżka. łyżka;
  • suszony czosnek, chili w proszku - 1 łyżka. łyżka.
  • Homemade jerky przepis na wołowinę

Gotowanie

Zanim zrobisz w domu wołowinę, wytnij miąższ wołowy na płytki o grubości kilku milimetrów. Aby ułatwić obsługę, mięso można wstępnie zamrozić, a po pokrojeniu można lekko odeprzeć. Następnie potrzyj każdą z części mieszanką soli, czosnku i ostrego pieprzu. Rozłóż kawałki na kartce pergaminu i wyślij do piekarnika na 3 godziny w temperaturze 110 stopni. W środku gotowania patelni z obrotem mięsa. Gotowaną w domu wołowinę należy przechowywać w hermetycznym pojemniku.