Wszyscy słyszeliśmy o zaletach sera dla sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia. Wszystkie te historie nie są żartem, a nie wynalazkiem, rzućmy okiem na skład twarogu, aby zrozumieć, dlaczego po treningu jest twaróg:

  • 50-60% sera twarogowego składa się z kazeiny, powolnego białka mleka, które może być zasilane energią przez 5 godzin;
  • twaróg zawiera również zdrowe tłuszcze i wolno węglowodany , tylko zwiększa czas odczuwania nasycenia z twarogu;
  • w składzie twarogu: wapń, fosfor, witaminy A, C, PP, cynk, sód, potas, żelazo;
  • twaróg jest idealnym źródłem metioniny - niezbędnego aminokwasu, który chroni przed wysokim poziomem cholesterolu i otyłości wątroby.

Teraz ustalimy, czy po treningu musisz jeść ser wiejski, jeśli chcesz schudnąć.

Po treningu, twój metabolizm wzrasta, twoje ciało zużywa całą dostępną energię, teraz potrzebuje energii, by przywrócić mięśnie. Skąd bierze energię - albo ze swoich zapasów tłuszczu, albo z jedzenia, które jesz zaraz po treningu. Nie trzeba dodawać, że pierwsza opcja jest lepsza, dlatego po treningu na odchudzanie nie powinno się jeść niczego, a nawet twarogu.

Po 1-2 godzinach

Twój metabolizm stopniowo zwalnia, po pomyślnym rozdrobnieniu tłuszczu, aby zaspokoić potrzeby energetyczne. Teraz, 1-2 godziny po treningu, możesz spokojnie jeść na przykład twarożek z mlekiem. To nasyci Cię białkiem i pomoże w rozwoju nowej tkanki mięśniowej.

Ser o niskiej zawartości tłuszczu

Jeśli chodzi o niskotłuszczowy twaróg po treningu i ogólnie jego użycie w jakimkolwiek innym czasie - są pewne sprzeczności. Wapń zawarty w skrzepie jest niezbędny do syntezy hormonu kalcytriolu - ten hormon rozpoczyna proces spalania tłuszczu. Ale, niestety, bez tłuszczu, ani wapnia, ani witaminy nie strawiony, dzięki temu, że jedząc niskotłuszczowy twarożek, pozbawiasz się jego korzyści.