Wiele kobiet uważa, że ​​należy zmniejszyć spożycie węglowodanów w celu zmniejszenia masy ciała, ale ta informacja dotyczy bardziej szkodliwych węglowodanów. Jeśli zostaną całkowicie wykluczeni z diety, osoba poczuje się zmęczona, a poza tym zostanie zerwana metabolizm jak również funkcję wątroby. Istnieją dwa typy węglowodanów: proste i złożone, ale zastanówmy się, które z nich są przydatne do utraty wagi.

Złożone węglowodany do utraty wagi

Złożone węglowodany to: błonnik, skrobia i glikogen, najlepiej nadają się do diety. W codziennej diecie musi być obecny włókno który jest niezbędny do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi i do oczyszczenia organizmu ze szkodliwych substancji. Zawiera następujące produkty: warzywa, owoce, orzechy, rośliny strączkowe i zboża. Skrobię można uzyskać z: gryki, ryżu, ziemniaków, roślin strączkowych i chleba zbożowego. Takie produkty nasycają organizm przez długi czas i dostarczają mu witamin i mikroelementów. Aby zaoszczędzić prawie wszystkie składniki odżywcze, przygotuj produkty we właściwy sposób.

Dzienna dawka węglowodanów do utraty wagi wynosi 337 g dla kobiet i 399 g dla mężczyzn. Jeśli nie przekroczysz dozwolonej ilości złożonych węglowodanów, nie zamieni się w tłuszcz, ale jeśli nie wystarczą, może przyczynić się do pojawienia się poważnych problemów zdrowotnych.

Proste węglowodany

Głównymi przedstawicielami prostych węglowodanów są fruktoza i glukoza. Glukoza odżywia komórki, a fruktoza zastępuje insulinę dla diabetyków. Innym przedstawicielem prostych węglowodanów jest laktoza, która po wejściu do organizmu człowieka zamienia się w glukozę i galaktozę. Zawiera proste węglowodany w produktach mlecznych, słodyczach, makaronach i wypiekach.

Najlepiej jest mieć proste węglowodany w swojej diecie, tak mało, jak to tylko możliwe i bardziej złożone, wtedy możesz pozbyć się tych dodatkowych kilogramów.