Mus żurawinowy to bardzo zdrowy i smaczny deser, z którego każdy na pewno spodoba się bez wyjątku! Co więcej, jest przygotowywany po prostu. Weźmy ze sobą przepisy na to, jak zrobić mus żurawinowy i napełnij się ładunkiem żywości przez cały dzień!

Mus żurawinowy z kaszą manną

Składniki:

  • żurawina - 2 łyżki.;
  • cukier - 1,5 łyżki stołowej;
  • woda - 6 st .;
  • kasza manna - 5 łyżek. łyżki.

Gotowanie

Jak gotować mus żurawinowy? Bierzemy jagodę, płuczemy ją dobrze, wlewamy dwie łyżki przegotowanej wody i mielimy ją z miażdżeniem lub mieszamy w jednolitą masę z mikserem. Przełóż mieszaninę na sito i poczekaj, aż sok wyleje się do miski i wylej ciasto przegotowaną wodą. Umieszczamy go na słabym ogniu, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez 5 minut. Następnie ponownie wystrzeliwać przez sito, umieścić uzyskany płyn na piecu i wyrzucić ciasto. Dodaj cukier do soku z jagód, doprowadzaj do wrzenia, stale mieszając. Następnie ostrożnie wlej semolinę i gotuj na małym ogniu przez około 15 minut. Ostudzić uzyskaną masę, dodać sok żurawinowy, który na samym początku odstawiono i dokładnie ubić wszystko mikserem przez 7 minut - aż powstanie puszysta pianka. Uzyskany mus żurawinowy z semoliny układa się w wysokie szklanki lub miseczki do lodów i wkłada się do lodówki na kilka godzin do ustawienia. Warto to zauważyć mus z semoliny można gotować z innymi jagodami, owocami i wypełniaczami.

Mus żurawinowy z recepturą żelatynową

Składniki:

  • żurawina - 2 łyżki.;
  • cukier - 1,5 łyżki stołowej;
  • woda - 6 st .;
  • żelatyna.

Gotowanie

Aby przygotować mus z żurawiny, posortuj jagodę, opłucz ją w zimnej wodzie, przetrzyj przez sito.

Pozostawiając po wyciśnięciu soku, wkładamy ciasto do miski, napełniamy go gorącą przegotowaną wodą, układamy na małym ogniu i gotujemy przez 5 minut. Następnie filtrujemy i wlewamy cukier do bulionu żurawinowego, stopniowo dodajemy żelatynę i, ciągle mieszając, ogrzewa do wrzenia. Połącz gotowy syrop z sokiem żurawinowym, schłodź przez 30 minut w lodówce, a następnie ubij mieszanką mikserem lub gotowanie musem żurawinowym Trzepaczka do utworzenia jednorodnej, gęstej pianki.

Otrzymaną masę wlewa się do gotowanych foremek lub miseczek do lodów, umieszcza w zimnym miejscu do ustawienia. Podczas serwowania wylej mus syropem.

Aby przygotować syrop, rozgnieć żurawinę, zalać gorącą wodą i gotować przez 5 minut. Następnie filtrujemy, dodajemy cukier do bulionu, podgrzewamy do wrzenia, a następnie schładzamy.

Czy chcesz przygotować dla dzieci kilka różnych deserów? Następnie oferujemy ci przepis mus jabłkowy .