Oczywiście, jest wspaniale, jeśli masz okazję ugotować sałatkę z prawdziwego mięsa kraba. W tym przypadku krab gotuje się w lekko osolonej wodzie aż do ostatecznego zaczerwienienia, po czym jest lekko schłodzony w bulionie, a mięso jest cięte i ekstrahowane, za pomocą którego można przygotować różne bardzo pyszne sałatki. Naturalne mięso kraba najlepiej jest nie łączyć z pomidorami, ponieważ ich gusta będą konkurować. Lepiej jest używać innych składników o mniej wyrazistych kwiatach i smakach niż pomidory. Do tego nadają się marynowane lub gotowane szparagi, cykoria, cykoria, por, młode oliwki, kapary, różne rodzaje zielonych liściastych sałatek, zioła i inne składniki.

Sos do napełniania takich sałatek najlepiej jest zrobić w klasycznym Morzu Śródziemnym (oliwa z oliwek, naturalny ocet owocowy, sok z cytryny, musztarda) lub w stylu Dalekiego Wschodu (sos sojowy, olej sezamowy, sok z cytryny lub limonki, pieprz, czosnek).

Obecnie większość populacji na obszarze poradzieckim rozumie "krabową" popularną sałatkę z tzw paluszki krabowe i kukurydza w puszkach, czasem z dodatkiem pomidorów, gotowanych jaj, sera i innych składników. Pałeczki krabowe (surimi produkt rybny) bardzo przypominają mięso kraba.

Sałatka z kraba Przepis z kukurydzy, jajek, pomidorów i słodkiej papryki

Składniki:

  • paluszki krabowe - 2 paczki;
  • cebula - 1 szt. (mały rozmiar);
  • Kukurydza w puszkach - 1 puszka około 200 g;
  • jajko z kurczaka - 2 szt .;
  • czerwona papryka słodka - 1 szt .;
  • świeże warzywa;
  • czosnek - 1-2 ząbki;
  • gęste czerwone dojrzałe pomidory - 2-3 szt .;
  • majonez lub gęsty niesłodzony jogurt.

Gotowanie

Będziemy gotować jajka z kurczaka, schładzać je, usuwać z muszli i drobno posiekać (lub pokroić). Ze słoika z solą kukurydzianą sałatka z pomidorów z paluszkami krabowymi płynny. Obraną cebulę pocięliśmy ćwiartkę pierścieni, a słodką paprykę - krótką, cienką słomkę. Pokrój pomidory na średniej wielkości plastry. Sprzedajemy czosnek przez prasę lub posiekać nożem. Możesz również dodać tarty twardy ser.

Wszystkie składniki są mieszane w salaterce, dodaj majonez (i lepszy jogurt) i wymieszaj. Udekoruj zielenią. Do takiej sałatki można zastosować wódkę, lekkie wino stołowe lub piwo. Sałatka z kraba z gotowymi pomidorami!

Jeśli chcesz zrobić sałatkę, jak mówią, łatwiej, wyklucz kukurydzę z przepisu (można ją zastąpić gotowanym ryżem).