Poniżej dowiesz się, jak przygotować mastyki cukierniczej własnymi rękami w domu i, być może, po opanowaniu proponowanych przepisów, możesz rywalizować o tytuł najlepszego słodkiego stworzenia.

Istnieje wiele przepisów na mastyks cukierniczy. Niektórzy wolą gotować go z żelatyną, inni z mleka w proszku, a niektórzy łączą kilka podstaw w jednym przepisie. Ale wszystkie opcje łączy jedyny i niezastąpiony cukier puder, który łączy się z dodatkowymi składnikami, nadając mu plastyczność. Dzisiaj skoncentrujemy się na przepisie do wyrobu słodyczy z masy marshmallow. Jest bardzo łatwa w obróbce, doskonale się toczy, by przykrywać ciastka, a także jest bardzo plastyczna, kiedy formuje się z niego różne kształty i wzory.

Jak zrobić w domu cukierniczy mastyk - przepis

Składniki:

Gotowanie

Wlać piankę do szklanej miski i umieścić na około dwadzieścia sekund w kuchence mikrofalowej, wstępnie posypanej sokiem z cytryny. W tym czasie pianki powinny puchnąć i podwoić się, więc weź to pod uwagę przy wyborze naczynia.

Teraz zamieszaj piankę za pomocą łyżki, stopniowo wylewając przesiany cukier puder. Kiedy masa stanie się wystarczająco gęsta, połóż ją na stole, po posypaniu odrobiną cukru pudru, i kwiaty z mastyksu cukierniczego Ugotuj mastyk, aż będzie całkowicie otlichaniya z rąk i ze stołu, dodając więcej sproszkowanego cukru w ​​razie potrzeby.

Jeśli istnieje potrzeba pomalowania masy uszczelniającej w różnych kolorach, należy zmniejszyć jej wymaganą ilość, dodać barwnik żelu i zagnieść do uzyskania jednorodnego koloru.

Możesz tworzyć piękne kwiaty z wielobarwnego mastyku cukierniczego lub tworzyć kształty pod pewnym tematem wybranym do dekoracji ciasta. Każdy pomysł na dekorowanie produktu może być zrealizowany w oparciu o powyższy przepis na przygotowanie mastyksu. Oczywiście będzie to wymagało dużo wolnego czasu i cierpliwości. A jeśli masz jedno i drugie, to na pewno ci się uda.