Mleczna galaretka jest smaczna, przydatna i co najważniejsze, bardzo prosta. Do jego przygotowania potrzebne są minimum produktów: mleko, cukier, żelatyna. Aby smak był bardziej wyrafinowany, możesz dodać wanilinę, cynamon, zrobić galaretkę ze śmietany, udekorować owocami lub połączyć mleko z kawą, czekoladą, kakao lub sokami owocowymi. Jeśli nie wiesz, jak przygotować mleko w proszku, po prostu postępuj zgodnie z recepturą wskazaną na opakowaniu żelatyny, używając mleka jako płynu. Piękno tego dania jest bardzo użyteczne: wapń w mleku, naturalne substancje wzmacniające tkankę kostną w żelatynie, kakao lub czekoladzie jako środek antydepresyjny i możliwość używania miodu zamiast cukru lub nieużywania ogólnie cukru - wszystko to pozwala nazwać mleczną galaretę prawdziwym królewskim deser.

Kilka wskazówek

Jeśli chcesz dostać naprawdę smaczną mleczną galaretkę, użyj całego mleka krowiego, najlepiej pasteryzowanego. Mleko nie powinno się gotować, smak galaretki będzie miał nieco nieprzyjemny odcień. Nie należy również stosować odtłuszczonego mleka ani odtłuszczonego mleka, lepiej nie dodawać cukru. Odtłuszczona mleczna galaretka jest również nieprzyjemnym niebieskawym odcieniem. Jak zrobić mleko z galaretki, jeśli nie ma mleka? Nie używaj sproszkowanego mleka, okaże się całkowicie niejadalne. Przygotuj galaretkę z kwaśną śmietaną. Weź wysokiej jakości śmietanę, zalej żelatynę ciepłą przegotowaną wodą, delikatnie rozgrzej żelatynę, odcedź i dokładnie wymieszaj ze śmietaną. W tej mieszance można dodawać dowolne składniki - okaże się bardzo smaczna.

Bardzo prosty żel

W przygotowaniu galaretki mlecznej najważniejsze jest obserwowanie proporcji i nie naruszanie technologii. Jeśli przesadzisz z płynną lub gotującą się żelatyną, po prostu nie stwardnieje. Dla pół litra pełnego mleka, weź 2 łyżki. łyżki żelatyny (bez slajdów). Napełnij żelatynę ciepłym mlekiem i pozostaw na około 15 minut. Gdy żelatyna pęcznieje, dobrze wymieszaj i lekko rozgrzej. To ważne! Maksymalna temperatura ogrzewania wynosi 80 stopni, ale żelatyna doskonale rozpuszcza się w niższej temperaturze. Po prostu spróbuj mleka palcem - poczuj, co się rozgrzało - usuń i zamieszaj. Odcedź mleko z żelatyną przez filtr siatkowy. Podgrzej lekko drugą część mleka i rozpuść w niej cukier lub miód, dodaj wanilię lub cynamon. Połączyć obie części mleka, wlać do formy i pozostawić na noc w lodówce. Aby usunąć galaretkę z formy, opuść ją na kilka sekund we wrzątku.

Udekoruj owocami

Galaretka mleczna z owocami jest wyjątkowo smaczna. Aby to zrobić, zmieści się każdy miękki owoc (pomarańcze, mandarynki, brzoskwinie, morele, kiwi), a także jagody: truskawki, maliny, wiśnie. Aby przygotować mleczną galaretkę owocową, należy przygotować owoce: usunąć kości, pokroić w plasterki, brzoskwinie i owoce cytrusowe najlepiej zblanszować w syropie, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Najłatwiej jest zrobić galaretkę według przepisu podanego powyżej, ale ułożyć owoce na dnie formy. Jeśli istnieje wiele owoców, zwiększ ilość żelatyny - weź dodatkowe 1,5 łyżki na funt owoców. łyżki żelatyny. Jeśli chcesz, aby owoc był w warstwach galaretki, musisz majstrować. Do formy wlać trochę mleka z żelatyną, poczekać, aż się zestali, ułożyć warstwę owoców, wlać trochę więcej galaretki. Powtórz tę procedurę kilka razy. Możesz pokroić owoce w blenderze lub użyć świeżych owoców i jagód, to również będzie pyszne.

Deser przeciwdepresyjny

Mleczna i czekoladowa galaretka doda sił i energii na cały dzień, mleko i galaretka z kawą dodadzą siły i wigoru. Ponadto są to bardzo piękne, wielowarstwowe desery, które są miłe dla oka i inspirują nowe pomysły. Przygotowanie takich deserów zajmuje dużo czasu: każda warstwa galaretki powinna mieć czas na mróz. Aby zacząć, namocz żelatynę w mleku w powyższej proporcji. W przypadku galaretki mlecznej czekolady przygotować gorącą czekoladę (rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej i wlać krem) jak zrobić mleczną galaretkę a do kawy z mlekiem napij się naturalnej mocnej kawy (mielona kawa nie zadziała). Druga część żelatyny zalać kawą lub czekoladą w proporcji wskazanej na opakowaniu żelatyny. Gdy żelatyna pęcznieje, delikatnie podgrzej płyny i mieszaj, aż się całkowicie rozpuści. Odcedzić płyn. Wlać 1/3 mlecznej galaretowatej mieszaniny do formy, włożyć ją do lodówki, aż się zestali, wlać 1/3 mieszaniny kawowo-żelatynowej lub czekoladowo-żelatynowej do zamrożonej galaretki mlecznej. Po stwardnieniu drugiej warstwy powtórz tę procedurę jeszcze dwa razy. Aby zapobiec zamarzaniu mieszanek z wyprzedzeniem, przechowuj je w kuchence mikrofalowej, podgrzać i powoli schłodzić piekarnik lub po prostu w ciepłym miejscu.