Smukłe i zbudowane też, czasami potrzebujesz słodyczy, słodyczy. A w tych słodyczach, które są nam oferowane przez sieci handlowe, cukier jest koniecznie zawarty w ilościach, które wyraźnie nie sprzyjają szczupłości. Co powinienem zrobić?

Jest rozwiązanie - gotować samodzielnie smaczne i zdrowe słodycze. Na przykład można wytwarzać względnie suche cukierki na bazie soczewicy.

Soczewica - jedna z najstarszych roślin strączkowych, której niewątpliwą zaletą jest również szybkość gotowania. Różne odmiany soczewicy, wyróżniające się kolorem, gotują do pełnego ugotowania przez około 20 do 45 minut.

Soczewica zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnego białka roślinnego, kwasu foliowego i gruboziarnistych włókien. Soczewica zawiera również różne witaminy (głównie A i grupy B), kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3 oraz użyteczne związki potasu, fosforu, wapnia, żelaza, miedzi, molibdenu, manganu, boru, kobaltu, jodu i cynku. Regularne włączanie dań z soczewicy do menu poprawia metabolizm, normalizuje pracę układu moczowo-płciowego i odpornościowego organizmu człowieka. Ogólnie zdałeś sobie sprawę, że jest to produkt bardzo użyteczny. Pozostałe składniki do wyrobu czekoladek domowej roboty również są najbardziej przydatne.

Soczewica i czekolada z orzechami laskowymi

Składniki:

  • soczewica - 300 ml;
  • daty - około 150 g;
  • pestki orzechów laskowych lub innych orzechów - około 100-130 g;
  • jakość kakao w proszku - 2-3 łyżki stołowe. łyżki;
  • cukier (najlepiej w postaci proszku) - 1-1,5 łyżki stołowej. łyżka;
  • rum - 1 łyżka. łyżka;
  • cynamon, szafran, kardamon (opcjonalnie) - po 1 szczypie;
  • skrobia kukurydziana.

Gotowanie

Kości moczyć w ciepłej przegotowanej wodzie przez 30-40 minut, następnie sól z wodą i delikatnie usunąć z pestek owoców.

Soczewica posortujmy, spłuczmy, napełnijmy zimną wodą i gotujemy do gotowości (wskazane na opakowaniu, w zależności od gatunku). Możemy wrzucić soczewicę do durszlaka, można go myć przegotowaną wodą.

Jądra orzechy lekko uprażone na suchej patelni. Połącz soczewicę z orzechami i daktyliami oraz puree z blenderem do masy o dość jednolitej teksturze.

Przygotuj czekoladowe nadzienie smakowe. Wymieszaj kakao w proszku z cukrem (cukier jest potrzebny, aby uniknąć grudek). Dodaj rum i przyprawy .

Wymieszaj masę z soczewicy z orzechami i czekoladą czekoladki z soczewicy wypełniacz. Dostosuj gęstość skrobi.

Z powstałej masy formujemy (ręce) małe kulki, takie jak klopsiki lub klopsiki (można oczywiście formować cukierki i podłużne kształty). Zroluj skrobię lub kakao w proszku i rozłóż na talerzu. Przez jakiś czas wstaw do lodówki naczynie z słodyczami.

Jeśli chcesz, aby słodycze były nieco bardziej satysfakcjonujące, możesz dodać odrobinę mlecznej naturalnej gęstej śmietanki, a także trochę żelatyny rozpuszczonej w wodzie lub w jakimś soku owocowym.

Gotowe słodkości są podawane na herbatę, kawę, gorącą czekoladę i inne podobne napoje.