Dania z kurczaka mogą być urozmaicone nie tylko ze względu na różne metody gotowania mięsa, ale także poprzez zmianę składu przypraw, które są do nich dodawane. Lista przypraw, z których korzystają kochanki, jest zazwyczaj dość wąska - są one znane wszystkim: sól, pieprz, liść laurowy, czosnek itp. Pamiętaj, że to samo mięso z kurczaka, ugotowane z dodatkiem różnych przypraw, będzie bardzo różniło się smakiem i aromatem.

Jakie przyprawy są odpowiednie dla kurczaka?

Ostrość mięsa z kurczaka, oczywiście, daje pieprz. Oczywiście najlepiej używać czarnej lub papryczki chili, subtelnie podkreślają smak i nadają potrawie konieczną pikanterię. Papryki są zwykle dodawane na samym końcu gotowania, ponieważ podczas procesu obróbki cieplnej mogą powodować nieprzyjemną gorycz. Chili jest główną atrakcją kuchni meksykańskiej. Dodaje się go podczas gotowania gulaszu z kurczaka i pikantnych skrzydeł.

Oprócz kurczaka, majeranku, szałwii, rozmarynu, bazylii, tymianku i mięty są odpowiednie. Te przyprawy można stosować oddzielnie od siebie lub wytwarzać z nich mieszaniny. Zanim ugotujesz kurczaka, potrzyj nim te zioła i pozostaw na chwilę marynować. Takie przyprawy jak curry i imbir stały się bardzo popularne. Obie te przyprawy są doskonale połączone i uzupełniają smak kurczaka. Imbir nadaje potrawie gorącej mięty, a poza tym jest bardzo dobry dla zdrowia. Zaleca się stosowanie w postaci suchej lub świeżej. Ale przyprawa curry jest mieszanką uniwersalnych przypraw i nadaje się nawet jako przyprawa do grillowania kurczaków. Składa się z kminku, białej musztardy, gałki muszkatołowej, kolendry i wszelkiego rodzaju ostrych papryczek.

Ale mięso z kurczaka w postaci mięsa mielonego będzie doskonale połączone z taką przyprawą, jak oregano, bez którego nie można osiągnąć pysznego smaku i aromatu.

Kolejną przyprawą, która jest świetna dla kurczaka (szczególnie dla grillowanego kurczaka) jest kurkuma. przyprawy i przyprawy do kurczaka Bogaty, bogaty, o przyjemnym zapachu, nie przelewa się i nie przysłania smaku kurczaka swoją obecnością, ale jedynie subtelnie podkreśla smak potraw i tworzy apetyczną skórkę na kurczaku.

Przyprawy do kurczaka z grilla mogą być używane tak samo jak do duszenia kurczaka, ale smak gotowanego dania będzie oczywiście inny.

I wreszcie, dodając różne przyprawy i przyprawy dla kurczaka, pamiętaj, że pomimo ich smaku i korzyści, musisz używać wszystkiego w rozsądnych małych ilościach, aby nie zakłócały naturalnego smaku i smaku potrawy.