Udane oblodzenie nie tylko ozdobi domowe ciasto, ale także doda smaku dodatkowej oryginalności. Szczególnie popularne i poszukiwane produkty pod powłoką czekoladową. O nim, porozmawiamy dzisiaj i powiemy, jak prawidłowo zrobić lukrem czekoladowym.

Lukier czekoladowy na ciemne ciasto czekoladowe i mleko - przepis

Składniki:

 • pełne mleko - 6 łyżek. łyżki;
 • gorzka czekolada - 195 g

Gotowanie

Aby glazura odniosła sukces, należy podejść odpowiedzialnie do wyboru czekolady. Nie powinien zawierać żadnych zanieczyszczeń pochodzących od stron trzecich, a także być bez dodatku orzechów, rodzynek i innych wypełniaczy. Dlatego zanim kupisz czekoladę w sklepie, sprawdź kompozycję na opakowaniu.

Aby przygotować glazurę, przełóż tabliczkę czekolady na średniej wielkości plastry i umieść w odpowiedniej małej misce lub wozie, wlej to samo mleko i umieść wszystko w łaźni wodnej. Wciąż mieszaj masę, aż plasterki czekolady całkowicie się rozpuści i zmieszaj z mlekiem aż uzyskasz gładkość.

Zanim rozpoczniesz powlekanie produktów lukrem czekoladowym, schłódź je przed umieszczeniem w lodówce. To nieco przyspieszy proces utwardzania powłoki, a zatem można uzyskać grubszą warstwę. Podczas gdy glazura jest gorąca i płynna, szybko wylewamy ją ciastem i szybko wyrównujemy łyżką lub silikonową szczoteczką.

Lukier czekoladowy na białe ciasto czekoladowe i mleko - przepis

Składniki:

 • mleko pełne - 2 łyżki. łyżki;
 • cukier puder - 170 g;
 • biała czekolada - 380 g

Gotowanie

Lukier z białej czekolady wygląda bardzo elegancko na torcie. I wiele dekoracji na tej powierzchni wygląda o wiele bardziej spektakularnie i atrakcyjniej. Przy przygotowywaniu takiej glazury nie powinniśmy mieć problemów, chyba że oczywiście zajmiecie się zakupem wysokiej jakości surowców. Aby przygotować glazurę, wystarczy tylko naturalna biała czekolada (nie porowata). Podobnie jak w poprzednim przepisie, rozpuścimy go w kąpieli wodnej, po rozbiciu na kawałki. Gdy tekstura czekolady stanie się płynna, dodaj cukier puder wymieszany z łyżką mleka, dokładnie wymieszaj, a następnie wlej resztę mleka, usuń masę z kąpieli wodnej i ubij mikserem.

Szybko nakładamy biały wisienkę na ciasto, gdy jest jeszcze ciepły.

Lukier czekoladowy na ciasto czekoladowe i śmietankowe - przepis

Składniki:

 • krem o zawartości tłuszczu 15% - 90 ml;
 • gorzka czekolada - 90 g

Gotowanie

Zasada wytwarzania glazury z czekolady i śmietanki jest identyczna z pierwszą recepturą, ale zamiast mleka stosuje się krem, który nieco wpłynie na walory smakowe glazury. W tym przypadku będzie trochę bardziej miękki i jednocześnie bardziej kaloryczny. Batonik czekoladowy, podzielony na kawałki, wraz ze śmietanką, umieszcza się w łaźni wodnej i po stopieniu czekolady, a składniki miesza się, wlewa się masę na placek i wygładza.

Mrożenie ciastek czekoladowych i masła - Przepis

Składniki:

 • masło - 45-55 g;
 • przepis na czekoladę
 • pełne mleko lub woda - 20 ml;
 • gorzka czekolada - 90 g

Gotowanie

Glazura z olejem okazuje się być bardziej nasycona smakiem i nieco różni się w procesie przygotowania. Początkowo, podobnie jak w innych wariantach, umieszczamy połamaną płytkę w szufelce w łaźni wodnej, dodając mleko i pozwalając jej całkowicie się stopić. W oddzielnym pojemniku stopić masło i stopniowo dodawać do rozpuszczonej czekolady, ciągle mieszając, aż stanie się jednorodna i gładka. Tylko wtedy możemy nałożyć gotową lukę na powierzchnię ciasta.