Masło, oczywiście, można kupić w każdym sklepie. Ten produkt jest reprezentowany przez różnych producentów w dużym asortymencie. Możesz wybierać na każdy gust. A teraz powiemy ci, jak zrobić masło. Będziesz więc pewny swojej jakości, dzięki czemu otrzymasz smaczny i naturalny produkt.

Jak zrobić domowe masło?

Składniki:

  • krem domowej roboty - 500 ml.

Gotowanie

Aby zrobić masło w domu, będziesz potrzebował robot kuchenny lub blender z dużą miską, w przeciwnym razie olej nie będzie działał. Więc przesuwamy krem ​​do miski blendera i zaczynamy bić. Kremowy zacznie się rozdzielać na surowicę i żółtawe grudki. Gdy surowica zostanie oddzielona (po około 1,5-2 minutach), zmniejsz prędkość bicia.

Z tego powodu olej zgromadzi się w jednym kawałku, z którego wydostanie się więcej płynu. W tym trybie należy ubić przez około 1 minutę. Przesuwamy uzyskany olej w gazę. Jak tylko pozostały płyn pozostawi, nadamy oliwce pożądany kształt i włożymy do lodówki. Z tej ilości kremu pochodzi około 400 g masła. W razie potrzeby można dodać posiekane do śmietany koperek lub dowolne inne składniki według Twojego gustu.

Jak zrobić kremowe ghee?

Ghee jest uważane za bardziej korzystne dla organizmu. W procesie nadmiernego topienia składniki mleka, woda i wszelkie zanieczyszczenia są usuwane z oleju.

Składniki:

  • masło - 1 kg.

Gotowanie

Możesz wziąć dowolną ilość masła, ale powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że większa objętość jest łatwiejsza do stopienia. Tak więc, masło pokroić w dowolne kawałki, włożyć do rondla z grubym dnem i ustawić na małym ogniu. Olej powoli się topi. Dalej w tym procesie jak zrobić kremowe ghee ogrzewanie utworzy pianę. Tomim na wolnym ogniu przez około pół godziny.

W tym czasie możliwe jest kilkakrotne wymieszanie oleju, aby powstały osad nie przylgnął do dna pojemnika. Pod koniec gotowania delikatnie usunąć piankę. I filtrować powstały olej przez gazę, składany w kilku warstwach. Czysty olej wlewa się do postaci do przechowywania. Bardzo wygodne jest użycie ceramicznego garnka z pokrywką. Schłodzone gotowane ghee, a następnie wstaw do lodówki. Po kilku godzinach stwardnieje. I choć wciąż jest w postaci płynnej, przypomina miód - olej ma ten sam przyjemny złoty kolor.