Przechowywanie zieleni ma swoją własną charakterystykę ze względu na fakt, że rośliny zielone mają cienkie chusteczki powierzchniowe i rozwinięte liście, więc mają słabą zdolność zatrzymywania wilgoci. Woda z zielonej szybko odparowuje, co prowadzi do szybkiego więdnięcia rośliny i utraty smaku.

Pytanie o to, jak przechowywać zielenie jest bardzo ważne dla gospodyń domowych, ponieważ koperek jest używany podczas gotowania wielu potraw zielona cebula pietruszka, estragon i inne pikantne zioła. Podczas zbioru zielonych roślin można je suszyć i solić, ale najlepiej przechowywać w lodówce na zielono.

Sposoby przechowywania ziół w lodówce

Najlepszym rozwiązaniem do przechowywania ziół przez krótki czas jest dolna półka lodówki. Ostrożnie posortuj liście i łodygi, a następnie, usuwając wszystkie pożółkłe i uschnięte gałązki, złóż plastikową torebkę. Delikatne zioła (np. Bazylia) należy wcześniej umieścić w wilgotnej szmacie.

Jeśli interesuje Cię przechowywanie świeżych warzyw przez dłuższy czas, zalecamy ich zamrożenie. Zebrane zioła są myte i suszone ręcznikiem. Ponadto przedmiot obrabiany jest szczelnie owinięty polietylenem, przywiązany nici tak, że torba nie rozchyla się, a powietrze nie dostaje się do środka. Przechowywać w zamrażarce może być cały rok!

Oferujemy kolejną opcję przechowywania ziół. Natychmiast ostrzeżemy, że zielniki przechowywane w taki sposób, są używane tylko przy przygotowywaniu pierwszych dań. Najpierw posiekaj liście zielonych roślin, podziel szałwia, rozmaryn i tymianek na małe gałązki, złóż zbiory zieleni w komórkach lodowych puszek, przykryj wodą. Umieścić formę w zamrażarce, gdy woda zamarza, kostki lodu razem z ziołami zamrożonymi w środku, wytrzepać z formy i złożyć do plastikowej torebki. Zapewniamy, że zupa, doprawiona takimi kostkami, będzie nie mniej pachnąca niż gotowana ze świeżymi zieleniami.

Aby zachować apetyczny wygląd i smak produktów roślinnych, należy kontrolować temperaturę przechowywania owoców i warzyw.

Zielone zapakowane w celofan można przechowywać w temperaturze 0 ° C przez 2 tygodnie. Uprawy owoców są przechowywane w temperaturze nie wyższej niż 6 - 8 ° C. Bułgarski pieprz można przechowywać do 2 miesięcy, ogórki - 2 tygodnie, najmniej zmagazynowane dojrzałe pomidory. Dlatego, jeśli chcesz dłużej cieszyć się świeżym pomidorem, kup je niedojrzałe, w tekturowym pudełku dojrzewają powoli, a będziesz rozpieszczać swoje gospodarstwo domowymi świeżymi pomidorami przez prawie 2 miesiące.

Najdłuższy okres przydatności do spożycia to squash i dynia. Mogą być przechowywane całą zimę w wystarczająco chłodnym miejscu Zgodność z zasadami przechowywania zapewnia jakość żywności, która jest kluczem do zdrowego odżywiania dla rodziny.