Świeże warzywa są zawarte w diecie każdej osoby. Ale wraz z nadejściem zimnej pogody trzeba się zastanowić jak zachować zieleń . W nowych modelach lodówek zapewniona jest specjalna kamera "zero", która doskonale nadaje się do przechowywania zieleni, ale jeśli nie masz takiego przedziału w lodówce, sugerujemy użycie innych metod.

Jak przechowywać zielenie?

Istnieje kilka sposobów przechowywania świeżych warzyw. Możesz użyć do tego szklanego słoika: uwolnimy wiązki z nitek, odetniemy korzenie i odrzuć zgniłe części. Następnie wlej zimną wodę do głębokiej miski, włóż trawę do pojemnika i dokładnie spłucz. Na stole kładziemy ręcznik papierowy, moczymy warzywa i suszymy je przez około 15 minut, następnie wkładamy do suchego szklanego słoika, zamykamy czystą plastikową pokrywką, wkładamy do lodówki. Pamiętaj tylko, że bez przepływu powietrza pikantne zioła - pietruszka, koperek i seler - mogą być przechowywane przez 3 tygodnie, a delikatne rośliny - majeranek, sałatka i kolendra - są przechowywane o wiele mniej.

Nadal możesz zapisać zielenie w zwykłej plastikowej torbie. Aby to zrobić, posortuj trawę, usuń zgniłe liście i bez mycia, złóż je w ciasny worek. Zawiązujemy go tak, aby balon napełnił się i wsadził do lodówki. W ten sposób wiązki będą utrzymywać się przez tydzień.

Jak najlepiej przechowywać zielenie?

W lodówce warzywa mogą pozostać świeże przez około 5-7 dni. Aby to zrobić, wystarczy owinąć gałązki w lekko wilgotną serwetkę i włożyć je do zamkniętej torby z polietylenu. I możesz zawiązać zielenie w pęczku i umieścić w wysokiej szklance, w połowie wypełnionej wodą. Górną pokrywę z drugim opakowaniem i umieścić w lodówce. Teraz zmieniamy wodę tylko raz na dwa dni.

Jak długo powinienem przechowywać zielenie?

Ale w zamrażarce można zachować użyteczne właściwości zieleni jeszcze przed wiosną. Aby to zrobić, umyć zieleni ciepłą wodą, wstrząsnąć i lekko osuszyć na ręczniku. Zawiń koper i miętę w małe porcje w folię, pokrój szałwię, tymianek i pietruszkę i włóż do zamykanego plastikowego pojemnika z ciasną pokrywką.

jak przechowywać długie zielone

Jak przechowywać suszone zioła?

I, oczywiście, na koniec chciałbym powiedzieć kilka słów o suszonych zielonych, które utrzymują się przez bardzo długi czas, a jednocześnie nie tracą swoich walorów smakowych w miarę upływu czasu, ale raczej je nabywają. Tak więc, umyj świeżą trawę, strząśnij ją i lekko osusz na ręczniku. Następnie zawiązujemy zielonki w pęczkach i powiesimy je w suchym, wentylowanym pokoju, ale nie w kuchni nad kuchenką lub umywalką. Możesz pokroić warzywa na kawałki, rozłożyć na siatce i wysuszyć przez około 7 dni. Najlepiej przechowywać go w suchym miejscu w temperaturze pokojowej.