Tajemnice przysmaków znane są tylko prawdziwym smakoszom i jak wspaniale jest, gdy chętnie dzielą się z nimi. Kupując kawior z kawiorem lub kumplem, chcę zrozumieć, co jest lepsze, bardziej użyteczne i bardziej opłacalne. pieniądze . To pytanie wielokrotnie dręczyło gospodynie domowe. Czas to rozgryźć.

Różnice między kawiorem łososia i kumplem

Do tej pory znane są cztery odmiany czerwonego kawioru: łosoś z łososia, łosoś różowy, łosoś Coho i łosoś. Każda ma swoją własną charakterystykę i, oczywiście, wady.

Tak więc, jasna różnica między kawiorem i kawiorem z łososia polega na tym, że ma drobne ziarna przypominające łososia z kawiorem. Z kolei ziarna ketov są tak duże, jak różowy łosoś. Mają ognisty pomarańczowo-czerwony kolor i są bogate w białko, które jest łatwo przyswajalne przez ludzkie ciało. Ten kawior jest uważany za jeden z najlepszych przysmaków. Jego wadę można nazwać wysoką wartością kaloryczną. Tak więc, na 100 g produktu spada do 300 kalorii.

Istnieje wiele różnych witamin i pierwiastków śladowych w kawioru z kawiorem. Są to witaminy z grupy B, A, D. Zawiera również dużą ilość miedzi, jodu, fosforu, potasu, manganu, żelaza i magnez .

I niech rozmiar ziarna nie przekracza 4 mm, ma uroczy czerwony kolor. Wśród jego wad można zauważyć jeden, ale dość znaczący: kawior łososia jest lekko gorzki. To z kolei sprawia, że ​​jest wyjątkowy, a zatem taki przysmak nie jest do gustu wszystkich, czego nie można powiedzieć o piskląt.

Który kawior jest lepszy - skarpeta czy łosoś?

Kawior z kawiorem to doskonały przysmak rybny, którego wielkość może się różnić. Ponadto, jeśli w słoiku znajdziesz kawior o niejednolitym kolorze, nie powinieneś myśleć, że zepsułeś podróbkę. W rzeczywistości, kawior tej ryby, w przeciwieństwie do ketova, nie ma jednolitego koloru.

Kawior z kurczaka, jak różowy łosoś, jest dziś uważany za najsmaczniejszy. Głównym wyjaśnieniem tego jest brak goryczy i gruboziarnisty.