Imbir jest szczególnie popularny na wschodzie, choć ostatnio zainteresowanie nim zainteresowało się na Zachodzie. Od czasów starożytnych roślina ta była szanowana ze względu na swoje właściwości lecznicze: jest w stanie skutecznie radzić sobie z przeziębieniem, niepłodnością, impotencją, astmą, chorobami wątroby i szybko stawia ludzi na nogi w wielu chorobach. Może być stosowany do przygotowania absolutnie wszelkich potraw, deserów i napojów. Wśród leczniczych właściwości tej rośliny jest interesujące i to, że schudnąć z imbirem Możesz zrobić z niej specjalną nalewkę, o której opowiem teraz.

Nalewka z imbirem do odchudzania

Najprostszym sposobem uzyskania nalewki z imbirem jest dodanie kilku "strzępków" świeżego korzenia imbiru do czajnika z zieloną lub czarną herbatą. Napój zaparzy się w ciągu 20 minut. Zażyć połowę szklanki na 20 minut przed każdym posiłkiem. Ponadto mogą zastąpić obiad lub przekąskę w ciągu dnia.

Nalewka z korzenia imbiru i cytryny

Mocniejszy i bardziej pikantny napój - nalewka imbiru i cytryny. Rdzeń korzenia imbiru na drobnej tarce - około 2 łyżki w formie gotowej. Umieść surowce w słoiku kwarta i napełnij sok z jednej cytryny i wrzącej wody. Gdy pod napojem podaje się napój pod pokrywką przez godzinę, połóż tam łyżkę miodu.

Pić ten napój codziennie w ciągu miesiąca trzy razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem, na pół szklanki. Później, gdy organizm się zużyje, możesz zwiększyć dawkę do 1 filiżanki przy każdym przyjęciu.

Jak zrobić silną nalewkę z imbirem?

Z otyłością lub dużą ilością nadwagi potrzebujesz specjalnego przepisu. Jednak w jaki sposób przygotować nalewkę z imbirem i czosnkiem, bez specjalnych sztuczek: weź 4 cm korzenia imbiru i 2-3 ząbki czosnku. Wszystkie drobno posiekaj talerze, włóż nalewka z korzenia imbiru w rondlu lub słoiku i wlać 2 litry wrzącej wody. Przykryj i odstaw na 2-3 godziny. Odcedź mieszaninę i zajmij pół godziny przed posiłkiem, jedną szklankę przez miesiąc. Możesz spędzić 2-3 takie kursy rocznie.

Nalewka z imbiru z alkoholem

Napar ten będzie przechowywany przez długi czas i ekonomicznie zużyty: jest przyjmowany dwa razy dziennie przed posiłkami w łyżeczce rozcieńczonej ćwierć szklanką wody. Sam przepis jest dość prosty: wetrzeć 400 g korzenia imbiru, włożyć do czystego, suchego szklanego pojemnika i wlać litr wódki. Infuzję zamknąć i umieścić w ciemnym miejscu na 2 tygodnie. W tym czasie należy pamiętać, aby wstrząsać nim co dwa dni. Po dwóch tygodniach infuzji należy starannie przefiltrować i wlać ją do wygodnego pojemnika do przechowywania.