Gorzki pieprz okresowo staje się przedmiotem ataków Strażników na zdrową dietę, jest uznawany za prawie panaceum na wszystkie choroby. Prawda, jak wiesz, jest gdzieś pośrodku.

Pojawił się na naszych stołach dzięki hiszpańskim i portugalskim konkwistadorom, którzy sprowadzili go do Europy ze swoich kolonii w Ameryce. Od tego czasu stała się integralną częścią wielu potraw i jest częścią setek przepisów. Jednak trzeba dowiedzieć się, co bardziej gorzki pieprz, dobre lub szkodliwe.

Dlaczego jest ostry?

Głównym składnikiem sprawiającym, że pieprz gorzki jest alkaloid kapsaicyna. To on nadaje ostrość pieprzu i jest najgorszy. W owocach ostrego pieprzu jego zawartość może sięgać do 2% masy suchej masy, podczas gdy w papryce słodkiej jest prawie nieobecny.

Jego ostrość i najgorętsze znalazły zastosowanie nie tylko w gotowaniu, ale także w medycynie: dziś jest wiele leków, w tym gorzki pieprz, którego stosowanie w rozgrzewających maściach i pocieraniu stosuje się w reumatyzmie, osteochondroza jak również siniaki, skręcenia i inne rodzaje urazów i chorób są oczywiste.

Korzyści zależą od składu

Rzeczywiście, stopień użyteczności zależy od tego, jakie elementy są częścią konkretnego produktu.

  1. Oprócz wspomnianej już kapsacyny pieprz zawiera karotenoidy, które aktywnie wspomagają wzmocnienie układu odpornościowego, zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.
  2. Czerwona papryka przynosi namacalne korzyści dla ciała, ponieważ zawiera witamina C która jest czymś więcej niż cytryną.
  3. Kompleks witamin B, PP, witamin A i E poprawia widzenie, wzmacnia tkanki mięśniowo-szkieletowe, a także ma korzystny wpływ na serce.

Czasami pojawiają się spory: zielona ostra papryka: jej użycie jest porównywalne do czerwonego. Jak wykazały badania, jego skład i użyteczne właściwości są w pełni zgodne z czerwienią. Jedyna różnica polega na tym, że nie jest tak ostra, jak niedojrzała, co oznacza, że ​​ma niewielki wpływ na ciało.

Ustalono, że to warzywo może wpływać na ciało męskie i żeńskie na różne sposoby. Tak więc, gorzki pieprz, którego korzyść i szkoda dla ludzi zależy od ilości spożytego produktu, zwiększa potencję doskonale, ale jeśli jest stosowana nieumiarkująco, może powodować wrzód żołądka i prowadzić do zapalenia żołądka.

Dlaczego nie zjeść dużo gorzkiego pieprzu?

Przyczyny tego są więcej niż wystarczające:

zalety papryki
  1. Od razu zauważymy: niezależnie od stanu zdrowia spożywanie gorzkiego pieprzu powinno być umiarkowane.
  2. Jest przeciwwskazany w alergiach z indywidualną nietolerancją produktu.
  3. W chorobach układu sercowo-naczyniowego ograniczona liczba jest dozwolona z zachowaniem ostrożności.
  4. Konieczne jest porzucenie ostrej papryki, szczególnie w świeżej formie, cierpiącej na choroby żołądkowo-jelitowe.

Unikalny produkt - czerwony pieprz, którego zalety i szkody zależą tylko od Ciebie.