Jednym z niewielu deserów dopuszczonych podczas odchudzania, który ma wiele przydatnych właściwości, jest gorzka czekolada. Główne zalety tych produktów to efekt tonizujący, który pomaga radzić sobie ze złym samopoczuciem. Deser od dawna zaliczany jest do listy leków przeciwdepresyjnych.

Najlepszą goryczkową czekoladą jest ta wyprodukowana w Belgii. Deser jest produkowany według starych receptur i nie jest stosowany do przygotowywania sztucznych aromatów i olejów roślinnych. Skład wysokiej jakości czekolady obejmuje naturalne masło kakaowe i nie mniej niż 72% tartego kakao.

Co jest przydatne w gorzkiej czekoladzie?

Wysokiej jakości deser z naturalnych składników ma wiele właściwości:

  1. Ciemna czekolada normalizuje przemianę materii w organizmie.
  2. Przydatny deser ma zdolność niszczenia wolnych rodników.
  3. Przy regularnym stosowaniu, normalny poziom cholesterolu we krwi.
  4. Korzyści z ciemnej czekolady dla utraty wagi również leży w niskim indeksie glikemicznym, który nie powoduje wzrostu poziomu cukru we krwi.
  5. Biorąc pod uwagę wysokość kalorii gorzka czekolada pomaga pozbyć się głodu, więc użyj go jako przekąski.
  6. Jakość czekolady zawiera witaminy, które pozytywnie mówią o aktywności całego organizmu.

Należy pamiętać, że gorzka czekolada może przynieść nie tylko korzyści, ale także szkody dla organizmu. Stosowanie deseru w dużych ilościach może wywoływać alergie, a nawet prowadzić do otyłości.

Dieta Czekoladowa

Istnieje specjalna metoda odchudzania, która jak przydatne są gorzkie czekolady w oparciu o użycie gorzkiej czekolady. Na przykład możesz zaaranżować dla siebie dzień rozładunku na tym deserze. W tym przypadku menu jest dość skąpe i takie samo: na śniadanie, obiad i kolację trzeba zjeść 30 gramów czekolady i wypić filiżankę organicznej kawy.

Istnieje także cotygodniowa dieta na gorzkiej czekoladzie, której menu jest identyczne z dniem postu. Dietetycy kategorycznie sprzeciwiają się takiej utracie wagi, ponieważ niezrównoważona dieta może prowadzić do różnych chorób. Ponadto, po powrocie do zwykłej diety, najprawdopodobniej funty wrócą i prawdopodobnie podwoiją kwotę.

Nie zaleca się stosowania tej metody odchudzania u osób z cukrzycą, z reakcjami alergicznymi, a także w przypadku problemów z wątrobą.