Wszystko zaczęło się trzy tysiące lat temu, kiedy Maya i Aztekowie spożywali czekoladę. Potem, powoli, po tysiącleciach, w XVI wieku zaczęli cieszyć się czekoladą w Europie, choć nie wszyscy, ale tylko ci, którzy mogli sobie pozwolić na "picie pieniędzy" dosłownie. Czekolada stała się walutą, bogactwem i luksusem.

Nie tak dawno temu można było przeczytać, ponieważ nasi współcześni obwiniają już czekoladę za wszystkie grzechy śmiertelne - wysoki poziom cholesterolu, otyłość, próchnicę, a dziś mówimy, że ciemna czekolada nadaje się do utraty wagi.

Czy można schudnąć na czekoladzie?

Teoretycznie ciemna czekolada może być stosowana do utraty wagi, jak również każdego innego produktu. Istnieje nawet specjalna dieta czekoladowa, która zakłada, że ​​nie zjesz niczego poza czekoladą. Twoja dzienna dawka wynosi 100 gramów i to wszystko ... To znaczy, że kalorii dieta będzie równa 540 kcal. Zawartość kaloryczna jest niebezpiecznie niska i bardzo niska, ale nawet dla takiego górnika można było "zjeść więcej".

Formalnie możesz stracić wagę i tłuszcz. Jeśli zjesz 100 gramów tłuszczu dziennie i nic więcej, stracisz wagę. Ale jeśli nie spieszysz się z takimi ekstremami, gorzka czekolada może naprawdę korzystnie wpłynąć na odchudzanie, jeśli połączysz ją z normalnym posiłkiem.

Korzyści dla utraty wagi

Przede wszystkim czekolada jest produktem bardzo witaminowym. Zawiera witaminy B1 i B2, wapń, żelazo, potas , magnez w dużych ilościach Gorzka czekolada zawiera teobrominę (krewny kofeiny), która również stymuluje układ nerwowy i sercowo-naczyniowy, choć 10 razy słabsza niż kawa. Nie jest źle, biorąc pod uwagę, że utrata masy ciała często pokrywa się ze spadkiem siły, nastroju, depresji.

Ponadto czekolada zawiera "zdrowy" cholesterol i obniża poziom szkodliwego działania, reguluje także pracę jelit i dosłownie chroni przed zaparciami, które tak często występują na diecie z powodu ostrej zmiany diety.

Jeśli stracisz wagę, zjesz trochę gorzkiej czekolady dziennie, to tylko skorzysta.