Bardzo często kobiety z nadwagą są obwiniane za bezczynność, a co powiedzieć tym, którzy, podchodząc do ich gardeł, odmawiają wszystkim swoim ulubionym, ale szkodliwym produktom. Jak nazywacie tych, którzy wyczerpują się na siłowni od rana do wieczora i nigdy nie tracą na wadze? Tak, i na koniec, jak pocieszać bezinteresownych ludzi, którzy robią o wiele więcej niż tracą na wadze niż wszyscy inni, ale jednocześnie nie tracą na wadze? Przyczyną może być naruszenie tła hormonalnego.

Kiedy wszystkie hormony pracują stabilnie, osoba ma normalną wagę, ale jeśli jeden z hormonów zawodzi, obserwuje się przyrost wagi lub nagłą utratę. Wiedząc o tym, wiele kobiet decyduje się schudnąć za pomocą leków hormonalnych. Czy jest to bezpieczne, a jaka jest skuteczność pigułek hormonalnych na odchudzanie, rozważamy w tym materiale.

Rodzaje hormonalnych tabletek odchudzających

Hormony płciowe - dzięki nim mamy naszą ulubioną krągłość mężczyzn. Ale to hormony płciowe mogą stymulować odkładanie masy do przyszłego użytku, w celu zapewnienia przyszłego potomstwa. Aby zmniejszyć ich aktywność, wiele kobiet stosuje hormonalne środki antykoncepcyjne, które hamują produkcję hormonów przez jajniki. Na przykład: novinet, logest.

Hormony tarczycy są odpowiedzialne za tempo przemiany materii. Jeśli są syntetyzowane w niewystarczających ilościach, to letarg, senność, spowalnia metabolizm . Kiedy organizm nie poradzi sobie z przetwarzaniem nawet najmniejszych porcji jedzenia, wybiera najłatwiejsze wyjście: odłożyć na później, w postaci podskórnej tkanki tłuszczowej. Nazwy hormonalnych tabletek do odchudzania z hormonami tarczycy: jodotoks, newital, tyroid.

Hormony wzrostu - dzięki ich aktywacji w okresie dojrzewania, dorastające dzieci mogą jeść trzy razy więcej niż normalnie i nie odzyskać w ogóle. Jak mówi przysłowie: "wzrost już minął". tabletki hormonalne diety jess Niebezpieczne dla dorosłych jest przyjmowanie leków z nadmiarem hormonu wzrostu, ponieważ może się rozwinąć akromegalia.

Jak widać, utrata wagi za pomocą hormonów jest wykonalna, ale wysoce niepożądana. Stosowanie takich leków do utraty wagi jest dopuszczalne tylko po analizie hormonów, na wypadek, gdyby analiza wykazała zaniżone oszacowanie wytwarzania hormonu, który spowodował otyłość. To samo dotyczy innych hormonalnych tabletek odchudzających, takich jak tabletki "Jess". Wszystkie te tabletki zawierają w pewnej ilości hormony , a zatem może przyczynić się do pojawienia się niebezpiecznych zakłóceń życia.