Prawdopodobnie po prostu nie ma osoby, która nie zna imienia Alaina Delona. Ten legendarny francuski aktor, reżyser, producent, scenarzysta z niestrudzonym pragnieniem pracy ma nie tylko wiele prestiżowych nagród teatralnych i filmowych, ale jest naprawdę kochany przez publiczność.

Dzieciństwo Alaina Delona

Alain Fabien Maurice Marcel Delon urodził się we francuskiej dzielnicy So. Dzieciństwo spędził w małym miasteczku Bourg-la-Ren. Faktem jest, że rodzice aktora - Papa Fabien, który był właścicielem kina, i matka Edith, pracująca jako farmaceutka, rozproszyli się, gdy tylko chłopiec miał dwa lata. Syn pozostał z matką, ale szybko poślubiła i została porwana sprawami nowego męża. Postanowiono przekazać Alenie opiekę pielęgniarską pielęgniarki Madame Nero. Alain Delon z ciepłem i czułością pamięta o nim przybrani rodzice , a lata spędzone w rodzinie, uważają za jedną z najszczęśliwszych. Niestety, para Nero tragicznie zmarła, a chłopiec musiał wrócić do domu rodzicielskiego. Nawiasem mówiąc, aktor nie wybaczył matce, że nie znalazła dla niego czasu, dając ją innej rodzinie.

Ale należy zauważyć, że trudna natura Alaina Delona różniła się od dzieciństwa. Za złe zachowanie, jego chuligaństwo o godnej pozazdroszczenia okresowości zostało wykluczone z różnych szkół z internatem, w których studiował. Rodzice machnęli ręką na klasyczną edukację i postanowili uczyć młodego Alena Delona zawodu koneserów. Ojczym Alain Paul Boulogne prowadził własny sklep z kiełbaskami, a młody człowiek miał szansę zostać następcą. Rok później przyszły aktor miał dyplom, a nawet zaczął pracować w sklepie z kiełbaskami.

Alain Delon w młodości

"Kariera kiełbasy" nie trwała długo. W wieku 17 lat Alen chciał zostać pilotem testowym, ale, niestety, lot został ukończony i nie chciał czekać na następny. Delon wstąpił do służby we francuskiej armii, nie kierował się patriotyzmem i chęcią zarobienia dodatkowych pieniędzy - francuscy oficerowie mieli w tym czasie grant w wysokości 200 tysięcy franków. Alain Delon został wysłany na szkolenie, po czym udał się na wojnę do Indochiny. Z przerażeniem wspomina te wydarzenia. Po demobilizacji aktor pracował jako kelner w pubie, jednak szybko rzucił palenie z powodu swojej wybuchowej natury - młody Delon nie mógł tolerować stałego, często bezprzyczynowego hałasu ze strony władz.

Francuski aktor Alain Delon - droga do sławy

Przyjaciele poradzili Alenie, aby pokazała producentom zdjęcia i odwiedziła testy ekranowe. Zrobił to, ale w obliczu odmowy, w oparciu o fakt, że jest zbyt słodki, aby zbudować poważną karierę. Pomimo wszystkich niepowodzeń Delon, który pozostawał bez pracy i bez pieniędzy, nie poddał się, a los wciąż przyniósł mu reżysera Harry'ego Wilsona. Praktycznie otrzymał siedmioletni kontrakt z popularnym hollywoodzkim studio filmowym, a nawet w ciągu kilku miesięcy nauczył się angielskiego - to był niezbędny warunek umowy. Ale jego przyjaciel Briale przedstawił Alaina innemu reżyserowi - Yvesowi Llegre. To dzięki tej znajomości sen Delona zaczął się spełniać w Ameryce. W biografii aktora Alaina Delona są nie tylko słynne filmy z całego świata, ale także te, z którymi zaczął swoją karierę aktorską:

  • "Kiedy kobieta przeszkadza";
  • "Bądź piękna i milczeć";
  • "Christina";
  • "Słabe kobiety".
Czytaj także
  • 10 celebrytów, których oczy podbiły świat
  • Annushka Delon opowiedziała o przyczynach choroby jego ojca
  • Marka modowa zaprosiła syna Alaina Delona do współpracy

Alain Delon był żonaty, a niektóre z jego kobiet przeżyły cywilne małżeństwo , ma dzieci. Obecnie jest samotny, jak się wydaje, bardzo zadowolony. Założył studio filmowe, kupił linię lotniczą, luksusowe nieruchomości, galerię sztuki, spoczął na laurach i cieszył się życiem tak samo, jak mu się podobało 50 lat temu, będąc biednym, ale odważnym, zdecydowanym młodym człowiekiem.

детские годы Алена Делона прошли в приемной семьеприрода наградила Алена Делона привлекательной внешностьюнесмотря на многие жизненные неудачи Ален Делон всегда оставался уелеустремленны
Ален Делон до того как стать известным актером служил в армии, работал в колбаснАлен Делон с детства отличался твердым характеромкиноактер режиссер продюсер сценарист Ален Делон в молодости
красота и внутренний мир актера привлекали самых красивых женщинмолодой Ален Делон с семьейсегодня Ален Делон наслаждается жизнью но тоскует по молодости