Od ponad 50 lat Pirelli co roku wprowadza swój słynny kalendarz, który jest wysyłany do 30 000 uprzywilejowanych klientów i przyjaciół włoskiego producenta opon.

W tym roku został odznaczony Yoko Ono, Yao Chen, Patti Smith, Ava DuVearney, Serena Williams, Natalia Vodianova, Tavi Gevinson i inne kobiety, które odniosły sukces.

Pirelli-2016

Podobnie jak w ubiegłym roku Annie Leibovitz stała się autorką kalendarza, wybrała uczestników do zdjęć. Szefowie poprosili ją, żeby wymyśliła coś nowego. Fotograf przygotował listę najzdolniejszych przedstawicieli świata sztuki i wybrał spośród nich liderów.

Kalendarz okazał się dość skromny, zwykle było w nim o wiele więcej nagich kobiet, ale to nie sprawiło, że stało się mniej jasne i interesujące, mówią krytycy.

Czytaj także
  • Och, młodość: 30 rzadkich klatek gwiazd w młodości
  • Natalia Vodianova udostępniła wzruszającą migawkę Antoine Arno w sieci społecznościowej ze swoim synem Maximem
  • Natalia Vodianova opowiedziała o rodzicielstwie, pracując jako model i podejście do nękania

Modele gwiazdkowe

Tylko tenisistka Serena Williams i aktorka Amy Schumer pozowała do połysku w szortach.

Trzeci raz pojawia się na stronach Pirelli Natalia Vodianova. Tym razem Leibovitz, pamiętając o pracy Rosjan w Fundacji Nagi Serce, porwał ją z dzieckiem.

Na szczególną uwagę zasługuje wizerunek Yoko Ono. Wdowa po Johnie Lennonie, który skończył 83 lata, próbował na czarnej krótkiej marynarce, szortach, mini i top hat, stając się kabaretowym tancerzem. Zgodnie z ogólną opinią, mniej piękna wiek może zazdrościć jej smukłych nóg.

Фотографом для календаря была выбрана Энни Лейбовиц У вдовы Джона Леннона Йоко Оно стройные ножки Спортсменка Серена Уильямс позировала в трусах
Комедийная актриса Эми Шумер не стесняясь показала три складки на своем животеВ прошлом  главный тинейджер планеты Тави ГевинсонКрёстная мама панк-рока Патти Смит
Иранская фотохудожница и кинорежиссёр Ширин НешатКитайская актриса и известный блогер Яо ЧэньПокровительница искусств Агнес Гунд со своей внучкой