Elizabeth Taylor - niesamowita piękność i utalentowana aktorka, zwana "Królową Hollywoodu", za jej życia była znana jako właścicielka rzadkich oczu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że słynne na całym świecie fioletowe oczy Elizabeth Taylor to nic innego jak wynik mutacji genów legendarnej aktorki.

Historia przypadku

Kiedy Elżbieta urodziła się, jej rodzice natychmiast zauważyli jej niezwykle grube rzęsy i pokazali dziewczynę lekarzowi. Wyjaśnił niepokornym rodzicom, że rzęsy dziecka rosną w dwóch rzędach i nie ma się czym martwić. Sześć miesięcy później kolor oczu Elizabeth Taylor zmienił się na fioletowy. Powodem tego była rzadka mutacja o pięknej nazwie "pochodzenie Aleksandryjskie". Według badań medycznych fioletowy kolor oczu nie wpływa na ostrość wzroku, ale u 7% właścicieli powoduje chorobę serca. W przypadku Elizabeth Taylor problemy z sercem spowodowały jej śmierć.

Choroba lub prezent?

Wiadomo, że pierwsze pojawienie się Elizabeth Taylor na planie wywoływało uczucie wokół oczu. Ktoś pomyślał, że jej rzęsy są zbyt gęsto pokryte tuszem do rzęs, a dziewczynka została zapytana zmyć makijaż z twarzy. Nie od razu uwierzyłem, że jest to naturalna cecha młodej aktorki.

Być może to właśnie oczy, niezwykłe i zaskakujące, pozwoliły Elizabeth Taylor zbliżyć się do jej sukcesów w przemyśle filmowym i uczyniły ją marzeniem silnej połowy ludzkości. Jednak na początku swojej kariery zawodowej pojawienie się Elizabeth Taylor nie pozwoliło jej udowodnić, że ma talent aktorski. Musiała bardzo ciężko pracować, aby zdobyć uznanie nie tylko za prawdziwe piękno, ale także jako wspaniałą aktorkę, która z powodzeniem wciela się w ekrany wizerunków znanych kobiet z różnych epok: Helen z Troi, Kleopatry i wielu innych. Elizabeth Taylor zdobyła trzy Oscary, z których dwie otrzymała za udział w filmach i jedną specjalną za swoją pracę humanitarną.

Oczy fioletowe podbijają serca wielu mężczyzn

Nic dziwnego w tym, że tak niezwykłe piękno, jak Elizabeth Taylor, nieustannie otaczała uwaga ludzi. Wyszła za mąż osiem razy, co zawsze wywołało gwałtowne plotki w społeczeństwie. W kultowym filmie "Cleopatra" fioletowe oczy Elizabeth Taylor, jasno podkreślone czarnym jak węgiel eyelinerem, na zawsze podbiły jej serce dwukrotnie swoim mężem Richardem Burtonem. Wszyscy ludzie w życiu Elizabeth Taylor obsypali swoją ukochaną klejnotami, z których niektóre były ekskluzywne. Warto wspomnieć o słynnej perle Peregrina (dar Richarda Burtona), która niegdyś należała do sławnych postaci królewskich.

Czytaj także
  • 14 gwiazd Hollywood, które nie przyszły po swoje Oscary
  • Top 25 najdroższych biżuterii na świecie
  • Michael Jackson znajduje się na szczycie listy najlepiej opłacanych martwych gwiazd

Według samego Richarda Burtona, ten dar został wybrany przez niego za jego nieporównywalną urodę, która bez wątpienia powinna należeć do "najpiękniejszej kobiety na świecie".

Элизабет Тейлор в детстве Элизабет Тейлор вместе с мамой Элизабет Тейлор в юности
Элизабет Тейлор и ее первый муж Конрад ХилтонЭлизабет Тейлор в образе КлеопатрыЭлизабет Тейлор и Ричард Бертон
Знаменитые фиалковые глаза Элизабет ТейлорЭлизабет Тейлор вместье со своими детьмиЭлизабет Тейлор в почтенном возрасте